Tarz Sahibi Genç Odası Dekorasyonları

robin genc odasi takimi 1 scaled

Gelişme dönemindeki çocukların  beğenileri büyük oranda değişim göstermektedir. Bu değişim hayatlarının kıyafetlerinden kullandıkları aksesuarlara kadar hayatlarının her anını etkilemektedir. Dolayısıyla en çok zaman geçirdikleri yer olan odalarını da etkilemektedir. Onlar, yaşam alanları olan odalarında büyük bir değişiklik yaparak çocukluk dönemini sonlandırıp gençlik dönemine adım attıklarını düşünürler. Anne babalar da tüm bu süreçte son derece dikkatli davranarak oda dekorasyonunu çocuklarıyla birlikte yapmalıdır.Ebeveynler, bu süreçlerden kendilerinin de geçtiğini unutmamalı ve çocuklarının sahip olduğu özel alanı kendi zevklerine göre düzenlemenin önemini göz ardı etmemelidir. Bu alanı dekore ederken söz sahibi olmak ve tümüyle kendi istekleri doğrultusunda şekillendirmek için çaba göstermeleri oldukça normal kabul edilebilir. Fakat yine de doğru kararı verebilmesi açısından, ebeveynleri olarak genç odası dekorasyonu konusunda çocuğunuzun isteklerini geri plana atmadan, onunla ortak bir paydada buluşmanız gerekiyor.Bu içeriğimizde eğlenceli, yaratıcı,  fonksiyonel ve tarz sahibi genç odası dekorasyonları nasıl  yapılır?  Bu soruyu cevaplandırırken sizlere de rehberlik yapmaya çalışacağız.

koton genc odasi takimi 4
Koton Genç Odası Takımı

Tarz Sahibi Genç Odası Dekorasyonu  İçin Önemli İpuçları

Hayatımızın dönüm noktası olan gençlik yılları ömrümüzün geri kalanını sağlıklı ve mutlu geçirebilmek için son derece önemlidir. Kendimize yeni bir özel alan yaratmak kimliğimizi inşa etmede oldukça önemli rol oynar. Ebeveynler bu süreci yetişkin adayı olan çocuklarıyla birlikte nasıl güzel hâle getirebilirler, hep birlikte bakalım.

Çocukluktan yetişkinliğe adım atarken e çocuğunuz odasını yenilerken mutlaka uygulanması gereken ilk dekorasyon adımı, renkli çocuk odası mobilyalarını modern ve şık mobilyalarla değiştirmek olacaktır. Mobilya seçimi yaparken genç çocuğunuzun zevkleri doğrultusunda, uzun yıllar kullanabileceği mobilyaları tercih edebilirsiniz. Böylece hem bütçenize uzun süreli yatırım yapmış olur hem de çocuğunuz için zamansız ve her daim trend kalan bir ortam yaratmış olacaksınız. Diğer taraftan ergenlik ve ilk gençlik dönemi,  çocukların sadece  psikolojik ve duygusal olarak değil fiziksel olarak da gelişim gösterdiği bir dönemdir. Bu yüzden mobilya tercihinizi buna uygun olarak yapmanız gerekiyor. Koton Genç Odası Takımı ile çocuğunuzun psikolojik ve fiziksel değişimlerine ayak uydurabilir, çift kişilik yatak ile ona konforlu bir uyku deneyimi sunabilirsiniz. Eğer çocuğunuzun odası da buna uygunsa kendisini daha rahat hissetmesi adına çift kişilik bir yatak tercih edebilir, odada farklı ihtiyaçlara da yer açmanız gerektiğini unutmadan fonksiyonel fakat yer kaplamayan bir dolap satın alabilirsiniz.

Genç odası seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlardan bir diğeri de  verimli ders çalışabilecekleri bir alan olmasıdır. Çocuklarınıza nasıl hem verimli ders çalışabilecekleri hem de tarz sahibi genç odası dekorasyonları yapabilirsiniz? Gelin, hep birlikte bakalım.

harmony genc odasi takimi 1 scaled
Harmony Genç Odası Takımı

Verimli Ders Çalışma Alanları

Genç odası dekorasyonu oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli unsurlardan biri çocuğunuzu okul hayatında başarılı olmasını sağlayacak koşulların sağlanmasıdır.Bu anlamda çocuğunuz için odasında dikkatini dağıtmayacak ve fonksiyonelliğin ön planda olduğu bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz.Çekmeceli sisteme ve işlevsel alanlara sahip, çalışma malzemelerini daha iyi organize etmesini sağlamasının yanında ekstra depolama alanı sunacaktır.  Fonksiyonel bazalar ile de depolama alanları yaratabilirsiniz. Öte yandan odada oluşabilecek dağınıklığı önlemek adına odanın atmosferine ve dönemin dekorasyon trendlerine uygun, depolama alanı olarak kullanabileceğiniz şık kutulardan da faydalanabilirsiniz. Harmony Genç Odası ile çocuğunuza verimli ders çalışabilecekleri mekân ile birlikte efektif depolama alanları yaratabilirsiniz.

Aydınlık ve Ferah Genç Odaları

Evin tüm bölümlerinde olduğu gibi genç odalarında da aydınlatma son derece önemlidir. Tıpkı çocuk odalarında olduğu gibi genç odalarında da aydınlık bir atmosfer yaratılmaya çalışıldığında hem güneş ışığı daha efektif biçimde kullanılmakta hem de daha geniş görünen ve enerjik bir oda dekore edilebilmektedir. Bu doğrultuda genç kızınızın ya da oğlunuzun odasını tasarlama noktasında ona yardımcı olurken bu öneriyi göz önünde bulundurabilirsiniz. Dekorasyonunuza aydınlatma ürünleriyle renkli veya minimalist bir etki yaratabilirsiniz. Çalışma lambasının yanı sıra abajurlar, lambaderler, avizeler ve sarkıt aydınlatmalar, mekâna ekstra derinlik katar.Odanıza eklediğiniz modern detaylara sahip bir sarkıt lamba anında dikkatleri üzerine çeker. Farklı renklere sahip, renk değiştiren aydınlatma ürünleri gün içerisinde oluşabilen değişken ruh hallerine uyum sağlar ve odaya benzersiz bir görünüm katar. Aydınlatma aksesuarları çocuğunuzu hem ferah hem de şık bir genç odası yaratmakta oldukça etkili olacaktır. Son olarak mobilyaları nasıl konumlandırdığınız ve kullandığınız da önemli bir noktadır. Örneğin: pencereler için perde seçimi yaparken odaya giren güneş ışığı miktarını çok fazla azaltmayacak seçenekleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Pencerenin önüne yerleştirilen mobilya ya da diğer eşyalar da güneş ışığını doğrudan kesecektir. Bu nedenle mobilyalarınızı yerleştirirken pencerenin önünü boş bırakmak istediğiniz sonucu elde etmenizi sağlayacaktır. Doğru konumlandırdığınız bir ayna ile bu aydınlık alanı destekleyebilirsiniz. Odaya ekleyeceğiniz puflar ile hareket katabilir, daha enerjik bir görünüm verebilirsiniz. Bitkilerle daha ferah bir ortam elde edebilirsiniz.

Çocuğunuzun Tarzını Yansıtın
Genç odası dekore ederken çocuğunuzun tarzını dikkate almanız ve dekorasyonda bunu yansıtacak unsurlara yer vermeniz oldukça önemlidir. Çocuğunuzla birlikte odası için onun fikirlerini ve beklentilerini göz önünde bulundurarak tamamen ona has, özgün ve iddialı bir tema oluşturmayı deneyebilirsiniz. Seçeceğiniz tema ise mobilyalarınızın tarzından odanın duvar rengine kadar pek çok ayrıntıyı içeriyor olmalıdır.Belirlediğiniz tema etrafında şekillendirdiğiniz bir genç odası dekorasyonu, hem birbirini tamamlayan parçalardan meydana gelecek hem de ihtiyacınız olan mobilya ve dekoratif aksesuarların hangisi olduğuna çok daha kısa sürede karar vererek zamandan tasarruf etmenize olanak tanıyacaktır.Bu temayı oluştururken ürünleri tek tek satın alabilir veya bir stil doğrultusunda tasarlanan genç odalarını tercih edebilirsiniz. Tercihinizi genç odası takımından yana kullanırsanız hem eşya seçmek için daha az zaman harcamış hem de maddi anlamda çok zorlanmamış olursunuz. Genç odanızın temel parçalarını seçtikten sonra temanızı tamamlayıcı ürünler ile destekleyebilirsiniz. Örneğin; Metalix Genç Odası Takımı çocuğunuzun tarzını ifade etmekte oldukça etkili olacaktır.  Temanıza uygun mobilyaları seçtikten sonra ise duvarları ne renge boyayacağınıza, hangi aksesuarları kullanacağınıza ve eşyaları odanın içinde nereye konumlandıracağınıza dair son kararınızı vermek için yine çocuğunuzla fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Renkli Duvarlar ile Genç Odasına Dinamizim Katın

Somon, beyaz veya taş renkleri odaya canlılık getirir. Gri, krem ​​ve beyaz gibi nötr renkler her zaman güzel ve uyumlu bir arka plan rengi olarak çalışır. Özellikle uzun ömürlü bir oda tasarımının peşindeyseniz bu renkler son derece iyi seçimlerdir. Çocuklarınız genç yetişkinlere dönüşürken farklı zevklere izin vermek için duvarları nötr tutmanız idealdir. Bu sayede çocuğunuzun zevkleri değişirse de vurgu renkleri ekleyerek bu tonların farklı olmasını sağlayabilirsiniz. Kişiselleştirilmiş dokunuşlarla mekânın eğlenceli ve canlı görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Genç olmak bol bol hareket, heyecan ve enerji demek. Yapabileceğiniz ufak rötuşlarla enerjisi yüksek alanlar yaratabilirsiniz Örneğin; grafik boyalı duvar fikirleri oluşturmak için yalnızca istediğiniz alanları boyamanıza olanak sağlayan maskeleme bandı kullanarak evde kolayca kendinizin yapabileceği çok eğlenceli ve kişiselleştirilmiş alanlar yaratabilirsiniz. Yakın tonların kullanıldığı geometrik renk blokajları dikkat çekici bir alan yaratır.Bu doğrultuda en önemli ayrıntı ise çocuğunuzun ilgi alanlarını en iyi neyin temsil edeceğini belirlemek. Böylece hem eğlenceli hem de trend bir genç odasını oluşturabilirsiniz.  Verdiğimiz ipuçları ile çocuğunuza tarz sahibi genç odası dekorasyonları yapabilirsiniz.

Çocuğunuzun tarzını yansıtacak ve onu mutlu edecek genç odası takımları için Mobilya Denizi’ne gelin! Hemen https://mobilyadenizi.com.tr/  adresinin ziyaret edin, çocuğunuzun seveceği genç odalarını inceleyin.

Bir yanıt yazın