Köşe Koltuklar ile Keyifli Yaşam Alanları Yaratın

1 scaled

Modern tarzda dekore edilmiş evlerde sık sık karşımıza çıkan köşe koltuk takımları, işlevselliği ve şıklığı ile oldukça tercih edilen bir modeldir. Birbirinden çeşitli tasarımları sayesinde geniş ve dar alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonunuza şıklık ve ferahlık katan bu koltuklar evinizin havasını da oldukça değiştiriyor. Siz de hayallerinizi süsleyen eve sahip olmanızın şık bir yolu olan köşe koltuklar ile keyifli yaşam alanları yaratın.

Oturma odası, evinizin en önemli bölümüdür. Hem evinizde en çok zaman geçirdiğiniz  hem de misafirlerinizi ağırladığınız yer olan oturma odalarınızın şık ve konforlu olması son derece önemlidir. Köşe koltuklar ile oturma odanızda şıklığı ve konforu  bir arada yakalamanız mümkün.  Bu koltuklar ile oturma odanızdaki alanı efektif bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu sayede çok daha kolay dekore edebilirsiniz. Örneğin; dar alanlarda L formunda formunda köşe koltuklar ile dekore ederek şık bir oturma odası meydana getirebilirsiniz. Büyük alanlarda ise Trend Köşe takımı gibi  U formunda koltuklar tercih ederek odanızı bölerek alternatif alanlar yaratabilirsiniz.  Köşe koltuklar iç mekanlara doğru yerleştirildiği ve çeşitli tamamlayıcı unsurlarla desteklendirdiği takdirde hiç şüphesiz evinizde hayallerinizdeki gibi bir ortam elde etmenize olanak tanırlar.

Peki, köşe koltuk alırken  oturma odanızın genişliği dışında dikkat etmeniz gereken unsurlar nelerdir? Gelin bu sorunun cevabını hep beraber arayalım.

puffy kose 2
puffy kose 2

Köşe Koltuk Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Köşe koltuk seçerken dikkat etmeniz gereken ilk unsur alanınızın genişliğidir. Dar alanlarda daha minimal modeller tercih ederek farklı aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz. Bu sayede dar alanı verimli bir şekilde kullanma imkanı yakalayabilirsiniz. Rustik Köşe Koltuk Takımı dar alanlar için kullanılması uygun mobilyaya iyi bir örnek olacaktır. İkinci bir unsur olarak stilinize ve ihtiyaçlarınıza uygun mobilya seçmeniz son derece önemlidir. Köşe koltuğunuzun evinizin stiline uyum sağlaması, ihtiyaçlarınıza cevap vermesi gerekir. Örneğin; kalabalık bir aileyseniz veya çok sık misafir ağırlıyorsanız yataklı köşe takımı tercih edebilirsiniz. Bazalı seçenekleri ile depolama alanı olarak da faydalanabilirsiniz. Köşe koltuğunuzu konumlandırdığınız yer de ev dekorasyonunuzun temellerini oluşturur. Doğru bir konumlandırma ile başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Köşe koltuklarınızda yaptığınız renk seçimleri ile oturma odanızda istediğiniz atmosferi yakalayabilirsiniz. Canlı renkler ile odanızın enerjisini yükseltirken nötr renklerle sakin ve dingin bir ortam yaratabilirsiniz. Son olarak aksesuar seçimleri ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Köşe koltuğunuz ve aksesuarlarınızla birlikte odanıza sihirli dokunuşlar yapabilir, oturma odanızı baştan yaratabilirsiniz. Peki ama nasıl?  Tabii ki her zevke hitap edecek dekorasyon önerilerimizle…

Beyoglu Kose Takimi
Beyoglu Kose Takimi

Köşe Koltuk Takımları ile Evinize Sihirli Dokunuşlar Yapın

Doğru ve yerinde tercihler yaparak köşe koltuklar ile keyifli yaşam alanları yaratın. Köşe koltuk takımı, tarzınızı evinizdeki her detayda yansıtmak için oldukça akıllıca  bir seçim olacaktır. Mekânı oldukça efektif kullanan köşe koltuklar, halılardan tamamlayıcı objelere tüm detayların stilini yansıtır. Ayrıca geniş renk skalasına sahip bu mobilya evinizdeki diğer mobilyalar ile kolaylıkla dekore edilebilir.  Canlı renkler kullanıldığında evinize hareket katarak daha ferah görünmesini sağlar. Köşe koltuk takımlarında dekorasyonunuzu şık aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz. İşte bunlardan birkaçı:

Dekorasyonunuza Hayat Veren Kırlentler

Köşe koltuk dekorasyonunuzun en önemli aksesuarlardan biri kırlentlerdir. Mobilyanızla uyumlu kırlentler ile birbirinden farklı dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Tek renk bir köşe koltuk tercih ettiyseniz kırlent  seçiminizi  canlı renklerden veya hareketli desenlere sahip kırlentlerden yana yapabilirsiniz. Oluşturduğunuz kontrast ile dekorasyonunuzu tek düzelikten kurtarabilirsiniz. Ya da tam tersi köşe koltuğunuz canlı bir renge sahipse onu dengeleyecek renkte kırlentler kullanarak bir denge sağlayabilirsiniz.

Köşe Koltuk Takımınızı Şık Halılar ile Tamamlayın

Halılar dekorasyondan bağımsız gibi görünse de oldukça önemli rol oynar.Oturma odanızı dekore ederken köşe koltuk – halı uyumunu göz ardı etmemeniz gerekir. Halınızı köşe koltuğunuza göre seçmeniz, merkeze onu almanız işinizi çok daha kolay kılacaktır. Köşe koltuğunuzun renklerine ve desenlerine uygun şekilde halı seçimlerinizi yapabilirsiniz. Eğer Beyoğlu Köşe Takımı gibi  klasik tarzda bir mobilyaya sahipseniz daha sade ve düz bir halı seçebilirsiniz. Oluşturduğunuz kontrastlar ile Eğer dekore ettiğiniz odanın yeterince büyük olmadığını düşünüyorsanız halıyı köşe koltuğun tam önüne yerleştirmelisiniz. Halınızı odanızın genişliğine göre seçebilir, odanızı daha ferah göstermesine dikkat edebilirsiniz. Ayrıca halınızın köşe koltuğunuzu öne çıkarması da son derece önemlidir.

Evinizi Tamamlayan İşlevsel Parçalar

En dekorasyonunuzun en işlevsel parçalarından olan sehpalar, evinize şıklık da katar. Oturma odanıza konfor da katan sehpalar, size rahat bir ortam sunacaktır. Özellikle köşe koltuk dekorasyonuna çok yakışan sehpalar, mobilyanızın stiline uyum sağlarken fonksiyonel yapısı ile size de konforlu bir deneyim sunacaktır. Köşe koltuğunuzun yapısı da sehpa seçimleriniz de etkili olacaktır. Örneğin; dar bir koltukta sehpa oldukça büyük ihtiyaç haline gelmektedir.

Köşe koltuğunuzu dekore ederken kullanacağınız sehpalar, hem ona öne çıkarmalı hem de odanızın stiline uyum sağlamalıdır.

Köşe Koltuklarınızın Etkili Tamamlayıcıları

Son zamanlarda oturma odası dekorasyonunda  trend haline gelen puflar özellikle köşe koltukların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Dekorasyonunuza etkili bir dokunuş yapan puflar, aynı zamanda fonksiyoneldir. İsteğinize göre koltuğunuzda keyif yaparken sehpa olarak kullanabilir, kalabalık misafirleriniz geldiğinde,   ihtiyacınız olan her an köşe koltuk takımlarınıza ek mobilya  olarak kullanabilirsiniz.  Tüm bunların dışında dekorasyonunuza şıklık katacak tamamlayıcı ürün olarak kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

Siz de Mobilya Denizi’ne gelin köşe koltuk takımları ile hayalinizdeki evi dekore edin.

Hemen https://mobilyadenizi.com.tr/  adresinin ziyaret edin, evinize yeni bir soluk getirecek köşe koltuk takımlarını inceleyin!

Bir yanıt yazın