Evlenecek Çiftler Mobilya Seçimini Nasıl Yapmalı?

Evlilik hazırlığında olan çiftler yepyeni bir başlangıca adım atıyorlar. Bunun  en önemli adımı bir evi sıfırdan dekore etmektir. Yepyeni bir dünya kuracak olan  çiftler oldukça hassas bir sürece girebilirler. Böyle kritik bir dönemde alınan yanlış kararlar tatlı telaşları kötü kâbuslara dönüştürebilir. Ortaya çıkabilecek kötü sonuçların önüne geçmek için sağlıklı bir şekilde karar alınmalı, her şey belli bir sıra ile yapılmalıdır. Önceliği tabii ki mobilya seçimi almaktadır. Peki evlenecek çiftler mobilya seçimini nasıl yapmalı? Hem bütçenizi sarsmayacak hem de iki tarafında zevkine hitap edecek bir ev dekorasyonu yapmak mümkün mü? Yazımızda bu sorulara cevap vermekle birlikte sizlere yardımcı olacak küçük ipuçları vereceğiz.

Image5mobilya denizi yatak yemek mutfak masasi salon odadi takimi 17

TREND YEMEK ODASI TAKIMI GOLD

Tasarruflu Bir Seçenek: Düğün Paketleri

Hem tasarruflu hem şık bir ev dekorasyonu yaparken tercihinizi düğün paketlerinden yana kullanabilirsiniz.  Düğün paketleri, salondan yatak odasına birçok mobilya takımını içerisinde bulundurur. Örneğin; Melodi Düğün Paketi, ev dekorasyonunda ihtiyacınız olan her şeyi bir arada sunar. 2 adet üçlü koltuk ve 1 adet berjer bulunduran bu ekonomik paketler salon dekorasyonunda tüm ihtiyaçlarınıza karşılık verir. Yeni bir ev dekore ederken atlanmaması gereken unsurlardan biri de yemek takımıdır. Bir salonun en önemli tamamlayıcılarından  yemek takımları,  evinizin dekorasyonunu da yansıtmakta büyük rol oynar . Düğün takımları ile evinizde bir rahatlıkla  bütünlük yaratabilirsiniz. Yatak odası takımları ise sizlere şıklığı ve konforu bir arada sunar. İşlevsel mobilyaları ve beğeninize hitap eden tasarımları ile hayalinizdeki yatak odasına kavuşmanızı sağlar. Düğün paketleri; modern, klasik ve spor takımlar ile her zevke hitap etmektedir.Düğün paketleri her ne kadar avantajlı olsa da her zamna  yeni evlenecek çiftlerin tercihi olmayabiliyor. Peki, standart düğün paketleri tercih edilmezse evlenecek çiftler  mobilya seçimini  nasıl yapmalı?

 

Önceliklerinizi Belirleyin

Ev dekorasyonunuzun en can alıcı parçaları olan mobilyalarınızı seçerken ilk yapmanız gereken önceliklerinizi belirlemenizdir. Örneğin; konforu mu yoksa görselliği mi daha çok önemsiyorsunuz? Ya da koltuklarınızın daha fonksiyonel ve modüler olması sizin için daha önemlidir. Eğer evinizde kalabalık misafirler ağırlamayı planlıyorsanız daha işlevsel mobilyalar seçebilirsiniz. Örneğin; yemek masanızı açılır – kapanır şekilde alıp misafir sayısına göre ayarlayabilirsiniz. Mobilya seçimine karar vermeden önce ne istediğinizi bilmeniz ve ona göre bir önem sıralaması yapmanız size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Evinizin Ölçülerini Dikkate Alın

Ev dekorasyonunda en önemli unsurlardan biri ev ile eşyaların birbirine uyum sağlamasıdır. Eğer evlilik hazırlığı yapan bir çiftseniz, evinizi sıfırdan dekore ettiğiniz için ona  en uygun mobilyayı seçme imkânına sahipsiniz. Eşyalarınızı evinizin  büyüklüğüne ve şekline göre alabilir, tasarımı buna göre şekillendirebilirisiniz. Mobilyalarınızı daha doğru konumlandırabilir, dekorasyonunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Büyük bir dezavantaj gibi görünen sıfırdan ev kurma işlemini avantaja çevirebilirsiniz.

Konforunuzdan Vazgeçmeyin

Mobilya seçiminin en önemli unsurlarından birisi de konfordur. Bir mobilyanın kaliteli olduğunu gösteren en önemli unsurudur. Özellikle salon ve yatak odası takımlarının konforlu olması oldukça önemlidir. Oturduğunuz zaman rahat edemediğiniz koltuklar bir süre sonra işlevsiz hâle gelecektir. Konfordan yoksun bir yatak sağlık sorunlarına bile sebep olabilir. Natura Yatak Odası, konforuyla size güzel bir uyku sunar.  Mobilya seçimi yaparken konforu göz ardı edersiniz kısa süre sonra eşyalarınızı yenilemek zorunda kalabilirsiniz. Bu tarz sorunlarla karşı karşıya kalmamak için mobilya seçiminizde son derece dikkatli davranmalısınız.

WhatsApp Image 2021 12 10 at 13.57.13 3
Natura Yatak Odası

Ev Dekorasyonunda Tarzınızı Belirleyin

Ev dekorasyonunuzda mobilya seçimlerinizi yaparken bir tarz belirlemeniz oldukça önemlidir. Kendinize bir dekorasyon stili belirlemeniz mobilya alışverişinde size çok büyük kolaylık sağlayacaktır.  Çeşitli stiller size farklı oldukça geniş seçenekler sunar. Bu sayede tarzınıza en uygun mobilyayı bulabilirsiniz.

Eviniz, Sizi Yansıtsın

Ev dekorasyonununuzun son aşaması tamamlayıcılardır. Her ne kadar önemsenmese de bu ürünler dekorasyonunuzun imzasıdır. Tamamlayıcılar küçük ama etkisi oldukça etkili mobilyalardır. Dekorasyonda son dokunuşları yapmanızı sağlayan tamamlayıcılar stilinizi tam anlamıyla yansıtmanızı sağlar.  Orta sehpalardan tablolara, kırlentlerden aynalara birçok ürün tamamlayıcı kategorisine girmektedir. Salonunuza tablolar asarak, mekânınızın havasını değiştirebilir, yatak odasına eklediğiniz pufla bambaşka bir etki yaratabilirsiniz.

Siz de evlenmeden önce Mobilya Denizi’ne gelin, evinizi Mobilya Denizi ile döşeyin.

Hemen https://mobilyadenizi.com.tr/  adresinin ziyaret edin, hayalinizdeki eve  cebinize en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın