Çalışma Masası Düzeni İçin İpuçları

koton genc odasi takimi 8

Günümüzde artık çalışma köşesi artık sadece öğrencilerin, akademik kariyer yapanların değil herkesin bir ihtiyacı oldu. Pandemi ile birlikte evden çalışma faktörünün de hayatımıza girmesi bu durumu daha da arttırdı. Çalışırken odaklanmak en önemli şeylerden biridir. Bu nedenle çalışma masası düzeni, odaklanmanız için önemlidir. Çalışma masası düzeni dikkatinizi bozmayacak bir şekilde yapılmalıdır. Çalışma masası düzeni için ipuçları adlı yazımızda çalışırken yüksek performans göstermeniz için gerekli olan koşulları sizin için hazırladık. Çalışırken doğru araç gereçlere sahip olmanız, karışıklıktan uzak olmanız önemlidir. Siz fark etmiyor olabilirsiniz ancak dağınık bir masa psikolojinizi de çalışma istediğinizi de olumsuz etkilemektedir.

Çalışma masası düzeniniz tamamen sıkıcı, çalışmaya yönelik olmak zorunda değil. Sizi çalışırken dikkatinizi dağıtmadan motive edecek, eğlenceli objeler de çalışma masanızda yer alabilir. Çok renkli ve karmaşık objelerin olduğu masalar sizi çalıştırmaktan uzaklaştıracaktır. Ders çalışırken veya işinizle ilgilenirken konsantre olmak, bölünmeden çalışmak gerekir. Siz de çalışmalarınızdan yüksek verim alabilmek için bu yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Çalışma Masası Seçimi Nasıl Olmalı?

koton genc odasi takimi 8
                                                         Koton Çalışma Masası

Çalışma masası düzeni için ipuçları arasında ilk olarak fiziksel özelliklerinizi göz önüne alarak çalışma masanızın yüksekliğini belirlemelisiniz. Çalışma masanıza oturup bacak bacak üstüne attığınız zaman bacaklarınız masaya değmemeli. Masanızı çalışma ekipmanlarınıza uygun genişlikte seçmelisiniz. Dar bir masaya alabileceğinden fazla eşya sığdırmaya çalışmak karışık ve konforsuz bir ortama neden olacaktır. Çocuğunuz için en ideal çalışma masaları için Mobilya Denizi‘ne göz atmayı unutmayın.

Çalışma masası düzeni için ipuçları sadece bunlarla sınırlı değil. Masanıza uygun çalışma sandalyesini de seçmek, konforlu bir çalışma için önemlidir. Duruş bozukluğundan kaynaklanan sorunların önüne geçmek ve daha rahat çalışabilmek için fonksiyonel tasarımlı sandalyeleri seçmek gerekmektedir. Doğru sandalye seçimi sayesinde çalışırken daha az yorulmanız konusunda size yardımcı olur.

Çalışma Köşesi İçin İpuçları

AYTASI GENC ODASI TAKIMI 2
                                                                     Aytaşı Çalışma Masası

Çalışma köşenizi oluştururken, çalışma şeklinize, materyallerinize, fiziksel yapınıza bakmanız ilk adımlardan biridir. Daha sonra gün boyu motivasyon kaybetmeden çalışmak için duvar renk seçiminde canlı renkleri kullanabilirsiniz. Odanızda güneş alan bir bölge varsa çalışma masanızı oraya yerleştirmenizi öneririz. Çünkü güneş ışığı daha verimli çalışmanızı sağlayacaktır.

Işık Seçimi

Çalışma masanızda ışık seçiminde göz yormayan ışıkları tercih etmeniz uzun süre çalışmanız konusunda sizi destekleyici olacaktır. Yukardan gelen ışıkta mı yoksa masa ışığında mı daha iyi çalıştığınıza karar verip ona göre avize ya da masa lambası seçimi yapabilirsiniz.

Verimli Çalışmak İçin Yapılması Gerekenler

Verimli çalışmanızı olumlu yönde etkileyecek en önemli unsurlardan biri düzenli olmaktır. Düzenli bir çalışma masası odaklanmanızı olumlu etkiler. Dikkatinizi dağıtmaz. Düzenli bir çalışma masası için de gereğinden fazla süs objesi kullanmamak gerekir. Çünkü fazla eşya düzen konusunda zorlayıcı etkiye sebep olacaktır. Çalışma masanızda not asabileceğiniz, sizi motive edecek alanlar yaratmalısınız. Ayrıca düzeni sağlayabilmek adına rafların, dolapların, kütüphanenin gücünden faydalanabilirsiniz. Bu sayede bütün eşyalarınız masa üzerinde kalmaz. Çalışma masanızın temiz ve düzenli olması, motivasyonunuzu arttırır. Düzenli aralıklarla işinize yaramayan eşyaların kaldırılması bu sebeple önemlidir.

Ev, okul, iş hayatınızın bir parçası haline gelen çalışma masaları günümüzde daha da önemli bir noktaya gelmiştir. İlerleyen süreçte de aynı şekilde sürmeye devam edecektir. Bu nedenle Mobilya Denizi’nin birbirinden şık, konforlu çalışma masaları hem sizin hem de çocuğunuz için hayat kurtarıcı olacaktır. Siz de kendinize ve çocuğunuzu uygun çalışma masası için https://mobilyadenizi.com.tr/ adresini ziyaret edin evinizde tarzı yakalayın.

 

Bir yanıt yazın