Evde Koltuk Temizliğinin Püf Noktaları

Beyoglu Maxi Koltuk Takimi

Koltukların, yaşam alanlarının dekorasyonunda önemli bir yeri vardır. Gün içerisinde dinlendiğimiz, sohbetler ettiğimiz alanlardır. Bu nedenle en çok eşyalar arasında yer alan koltukların, görüntülerinin ilk gün gibi kalması için rutin olarak evde koltuk temizliği yapılmalıdır. Özellikle çocuk ve ev hayvanı olan evlerde bu rutin daha da önem kazanmaktadır. Siz de doğru yöntem ve malzemelerle evde koltuk temizliğinin püf noktaları için yazımıza göz atabilirsiniz.

Temizliğe Başlamadan Önce Dikkat Edilecekler

yeni moda maxi koltuk takimi 2 scaled
                                                                     Maxi Koltuk Takımı

Koltuk yüzeyinde oluşan lekeler görüntü açısından can sıkmaktadır. Özellikle lekeye ilk anında müdahale edilmiyorsa daha sonradan o lekeyi çıkarmak çok zorlaşmaktadır. Bu nedenle lekeye anında müdahale etmek çok önemlidir. Lekeye ilk anda müdahale etmezseniz, ısı, ışık, hava gibi faktörler lekenin kalıcı bir şekilde koltuğunuzda kalmasına neden olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus koltuğunuzun kumaş türüdür. Koltuklarda birçok farklı kumaş çeşidi kullanılmaktadır. Bu nedenle koltuğunuzun kumaş çeşidini göre temizleyici ürün ve yöntem belirlemek leke çıkarmada daha kesin çözüm sağlayacaktır.

Koltuğunuzu temizlemeye başlamadan önce mutlaka elektrik süpürgesiyle süpürüp, tozlarından arındırmak gerekmektedir. Çünkü temizlik aşamasında, tozlardan arındırılmayan bir koltukta, temizlik ürünleri tozlarla birleşip leke bırakabilmektedir. Koltuğunuzun kumaşını, temizlik ürünlerini belirledikten sonra mutlaka görünmeyecek bir yerde leke kalıp kalmayacağını test etmek gerekmektedir. Böylece olası bir renk solması, kumaş deformesinin önüne geçilmektedir. Evde koltuk temizliğinin püf noktaları sadece bunlarla sınırlı değildir. Temizlik ürünü seçerken doğal ürünlerle de evde koltuk temizliğinin yapılabileceğini unutmayın.

En Kolay Yöntemler

puffy maxi koltuk fume 2
                                                                  Puffy Maxi Koltuk

Evde koltuk temizliğinin püf noktaları için pek çok pratik yöntem mevcuttur. Her evde bulunan doğal temizlik ürünleri ile etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Ayrıca doğal yöntemler sayesinde koltuğunuzun yıpranma payı da azalacaktır. Temizlik yöntemlerinde tercih edebileceğiz diğer bir yol da eğer koltuk kılıflarınız çıkabiliyorsa, ve kumaş türünüz çamaşır makinesinde yıkamaya uygunsa, kılıflarınızı çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Eğer kılıflarınızı çıkaramıyorsanız nemli bir bez ile koltuklarınızı silerek temizleyebilirsiniz. Mobilya Denizi‘nde ihtiyacınıza göre koltuklara göz atabilirsiniz.

Doğal ürünlerle temizlik yapmak geleneksel temizlik yöntemleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Nemli bir bez veya lif yardımı ile koltuğunuzun yüzeyinde bulunan lekeyi çıkarabilirsiniz. Ayrıca koltuğunuzu temizlemek için leke olmasını beklemeden de temizlemek gerektiğini unutmamak gerekir. Eğer koltuğunuzda leke yoksa rutin bir temizlikse koltuğunuzu çok bastırmadan temizleyebilirsiniz. Ancak inatçı bir lekeyse o zaman biraz bastırmakta fayda vardır. Temizlik işlemi bittikten sonra koltuğunuzun kötü kokmaması ve küflenmemesi için de yeterince kuruduğuna emin olmadan oturmamalısınız.

Kumaşa Göre Temizlik Nasıl Olmalı?

Image2mobilya denizi yatak yemek mutfak masasi salon odadi takimi 7
                                                       Mira Maxi Koltuk Takımı

Evde koltuk temizliğinin püf noktaları için kumaşınızın türü çok önemlidir. Her kumaş türünde aynı tarz temizlik yöntemi ve ürünü kullanılmamaktadır. Koltukların üzerinde yer alan etiketlerde koltuğunuz kumaş türüne bakabilirsiniz.

Keten Koltuk Temizliği Nasıl Olmalı?

Keten koltuk temizliği çok bastırılmadan temizlenmelidir. Eğer lekeye anında müdahale edebiliyorsanız, temizlik için sıcak su tercih edebilirsiniz.

Deri Koltuk Temizliği Nasıl Olmalı?

Deri koltuk, temizlikte en çok dikkat edilmesi gereken kumaş türüdür. Çünkü deri hassas ve yıpranmaya en meyilli kumaş türlerinden biridir. Hazırladığınız karışımı püskürtmeli bir şişeye koyarak nemli bir bezle koltuğunuzu silebilirsiniz. Temizleme işlemi bittikten sonra mutlaka koltuğunuzu kullanmadan önce iyice kurutmalısınız.

Kadife Görünümlü Koltuk Temizliği Nasıl Olmalı?

Kadife görünümlü koltuk temizliğinde de nemli ya da ıslan bir bezden yardım alabilirsiniz. Hassas bir yapısı olduğu için çok bastırmadan temizlenmesi gerektiğini unutmamak gerekmektedir.

Yeni bir koltuk takımına ihtiyacınız varsa çeşit çeşit mobilyalar sizi Mobilya Denizi’nde beklemektedir. Hemen https://mobilyadenizi.com.tr/ adresini ziyaret edin evinizde tarzı yakalayın.

Bir yanıt yazın