Yeni Gelinler İçin Salon Dizaynı

yeni moda maxi koltuk takimi 9 scaled

Yeni bir hayat, yeni bir ev ve yeni eşyalar… Evlenecek çiftlerin belki de en çok vakit ayırdığı şeylerden biri de evlerini dekore etmek. Sıfırdan bir evin her bir odasını dizayn etmek çok vakit alan bir durum. Bu nedenle evlenecek çiftler düğünlerinden aylar önce ev dizaynına başlıyor. Tarzlarına ve bütçelerine uygun mobilyalar araştıran çiftlerinde vazgeçilmez durakları Mobilya Denizi. Biz de bu yazımızda yeni gelinler için salon dizaynı hakkında bilgi vereceğiz. Salonlar misafir ağırladığımız, ailemizle vakit geçirdiğimiz, evlerimizin göz bebeği alanlardır. Hem rahat, hem şık bir salon dizayn etmek uzun süre kullanımı da beraberinde getirecektir. Salon dizaynına başlamadan önce mutlaka hangi tarzdan ilerlemek isteyeceğinizin kararını vermelisiniz. Her biri birbirinden farklı ve uyumsuz parçalar salonunuzda stil yakalamanın önüne geçecektir. Görsel olarak bütünlüğün sağlanması için de tamamlayıcı aksesuarları, karar verdiğiniz tarza göre seçmelisiniz.

Stilinize Uygun Mobilya Seçimi

Yeni gelinler için salon dizaynı yaparken ilk dikkat edilmesi gereken şey çiftlerin tarzına uygun koltuk takımı seçimidir. Sıfırdan bir ev kurarken, evinizin tarzını belirlemek ev kurmanın temel kriteridir. Klasik, çağdaş, country, vintage, etnik ve romantik… Bu tarzlardan hangisi size uygun önce onu seçerek işe başlayabilirsiniz. Son yıllarda gelinlerin ilk tercihi daha minimal mobilyalar olsa da gelinler hala eskimeyen klasik tarzdan da vazgeçemiyor. Siz de tarzınıza uygun salon takımı için Mobilya Denizi‘ne göz atabilirsiniz.

yeni moda maxi koltuk takimi 1 scaled
                                                      Yeni Moda Maxi Koltuk Takımı 

Renkleri Uyumlu Kullanın

Yeni gelinler için salon dizaynı yaparken dikkat edilecek ikinci husus uyumlu renk kullanımıdır. Günümüzde daha çok pastel renkler tercih edilse de klasik tarzdan uzaklaşmak istemeyenler koyu renkleri de tercih ediyor. Modern bir tarz yakalamak isteyenler ise kontrast renkleri bir arada kullanıyor. Renk seçimi için de seçtiğiniz tarz önemli bir belirleyici. Salonunuzda bir ahenk yaratmak isterseniz aynı renklerin farklı tonlarını da kullanabilirsiniz. Ayrıca tek bir rengi fon olarak belirleyip, bu rengi mobilyalarınız da ya da aksesuarlarınızda da kullanabilirsiniz.

Diana Koltuk Takimi scaled
                                                           Diana Koltuk Takımı

Bütünselliği Yakalayın

Sevdiklerinizle vakit geçirilen, konukların ağırlandığı alan olarak da bilinen salonlar, gelinlerin belki de en özenli olduğu alanlardır. Salonda tarz yakalamak isteyen gelinleri önerimiz, evinizde ve salonunuzda genel belirlediğiniz tarzı seçeceğiniz aksesuarlara yansıtmak olacaktır. Ayrıca doğru seçilen dekoratif ürünler de tarzınızı yakalama konusunda yardımcı olacaktır. Örneğin lamba, bitki, tablo, abajur, biblo ve çerçeve kullanımı salonunuzda estetiği yakalamanızı destekler. Eğer minimalist bir ev dizayn etmek istiyorsanız bu anlamda en büyük destekçiniz bitkiler olabilir. Çünkü minimalist tarzın belki de dekoratif anlamda en çok tercih edileni bitkilerdir. Klasik tarzın en büyük destekçisi lambalardır. Klasik tarzınıza uygun seçilmiş lambalar evinize her anlamda ışık katacaktır. Biblolar ve çerçeveler her tarzın vazgeçilmezidir. Tarzınızın son dokunuşlarında mutlaka biblo ve çerçevelere de yer vermeyi ihmal etmeyin.

Rahatlıkla Gelen Şıklık

Bazı mobilyalar şık görüntüsünün yanında rahatlık sunmamaktadır. Oysa şıklığı ve rahatlığı bir arada sunan mobilyalar da vardır. Bu anlamda Mobilya Denizi koltuk takımları size şıklığı ve rahatlığı bir arada sunmaktadır.

alvins maxi koltuk takimi 1 scaled
                                                       Alvins Maxi Koltuk Takımı

Mobilya Denizi ile uzun yıllar kullanabileceğiniz, dayanıklı ve konforlu seçimler yapabilirsiniz. Klasik formadan, minimaliste, çağdaş dokunuşlardan, retroya her tarzı bir deniz gibi içerisinde barındıran Mobilya Denizi, salonunuzda tarzınızı yakalamanıza yardımcı olacaktır. Rahatlığın yakalanmadığı bir salon ne kadar güzel olursa olsun, uzun vadede pişmanlığa sebep olacaktır.

Yeni gelinler için salon dizaynı için birbirinden şık ve konforlu mobilyalar sizi Mobilya Denizi’nde bekliyor. Hemen https://mobilyadenizi.com.tr/ adresini ziyaret edin salonunuzda tarzı yakalayın.

Bir yanıt yazın