YATAK ODASI DEKORASYON ÖNERİLERİ

Yatak odası önerileri; dinlenme alanlarımız olan yatak odaları için harika fikirleri sizler için derledik. Geçmişle günümüzün harmanlanmasına tanıklık eden vintage tasarımları evinize kadar getiriyoruz. Yatak odalarında sıklıkla tercih edilen bu tasarımlar, dekorasyon trendlerinden biri, yaşam alanlarına harika bir atmosfer katıyor. Vintage bir oda tasarlamak isteyenler için size 5 adımda fikir sunacağız.

Vintage, geçmiş dönem eşyaların günümüz fikirleriyle birlikte harmanlanmasına denir. Bu tasarım modeline eski eşyalar tanıklık eder, bu karakteristik özelliklerde yaşam alanlarında nefis bir atmosfer sağlar.

  • Pastel renklere ağırlık verin

Vintage dekorasyon stilini yatak odana yansıtmak isteyenler için parlak renklerden çok pastel renkler tercih edilebilir. Pastel turuncu, yeşil, mavi, beyaz gibi tonları yatak odalarında vintage tasarım isteyenler rahatlıkla kullanabilir. Dekorasyona can vermek isteyenler; vintage tasarımlara desenli halılar, dolaplar ve kırlentlerle hareketlendirebilir. Soft bir atmosferi seviyorsanız, bu renkler ve bu tarz size dinginlik hissi verecektir.Screenshot 2021 08 04T113823.469

  • Metal veya ahşap bir karyola tercih edin

Vintage yatak odası seçimlerinde metal veya ahşap karyola tercih etmek, odanızın bütünlüğünü sağlayacaktır. Metal bir ferforje kullanabilir ya da ahşap masif bir karyolayı da tercih edebilirsiniz.

Screenshot 2021 08 04T114159.789

  • Ayrıntılarla vintage tarzınızı güçlendirin

Vintage tarzınızı gerek mobilyalarla gerekse renklerle oluşturdunuz ama bir şeyler eksik diyorsanız detaylara önem verebilirsiniz. Bu tasarımları kuvvetlendirmek adına eskitme ahşap komodinleri dolapları tercih edebilirsiniz. Yeteri kadar bir alana sahipseniz kitap okumak için köşeye bir berjer ekleyebilirsiniz. Yaratmış olduğunuz bu alanı hası sepetler, vintage bitkilerle hareketlendirebilirsiniz. Dekorasyonun her zaman detaylara ihtiyacı vardır.

  • Aynalar ve açık renklerle alanınızı ferahlatın

Kimi zaman yaşam alanlarımızı daha ferah ve geniş göstermek hiç de kolay olmaz. Ama size bir seçeneğimiz var. Vintage bir yatak odası oluşturuyorsanız vintage tarzında bir ayna kullanabilirsiniz. Renklerde açık renkler tercih ederseniz, dekorasyona da ferahlık vermiş olursunuz. Sade ve yalın bir görünümden hoşlananlar için beyaz ağırlıklı vintage bir seçim, tam da size göre olacaktır.

Screenshot 2021 08 04T114434.451

  • Fazla eşyadan kaçının

Vintage esintili odamızı harika bir şekilde oluşturduk. Sadelik ve geçmişin günümüze getirmiş olduğu karakteristik özellikli seçimlerle yaşam alanlarımıza anlam kattık. Bu sade ve şık tasarımı fazla eşyalarla asla doldurmamanızı öneriyoruz. Kullanılan dekor ve renkler, bedeninizi olduğu kadar ruhunuzu da dinlendirecek.

Vintage tarzı benimseyenler için bu 5 adımı uygulamanızı tavsiye ederiz. Farklı tasarım fikirleri ve daha fazla ürün seçeneği için sizi mobilyadenizi.com.tr adresimize bekliyoruz.

Geçmişin tozu geleceğinizi ışık gibi aydınlatsın.

Bir yanıt yazın