Ahşap Dekorasyonun Günümüze Uyarlanışı

1

Ahşap Dekorasyonun Günümüze Uyarlanışı ; ahşap malzemeler dekorasyon düzenlemelerinde farklı tasarımlarla yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Modern ve vintage harmanlanması ile oluşan ahşap yapılar, evinize yeni bir hava katmakta. Farklı detaylarla dekore edilebilen ahşap yapıların özellikleri arasında ilk dikkat edilecek şey sağlamlığıdır. Hem kalite oluşu hem de dekoratif yönde oldukça fazla kullanıldığı bir alanı içermektedir.

Bir evin olmazsa olmazı dekordur. Bu yazımızda ahşap dekor fikirlerini sizlere sunacağız.

  • A’dan Z’ye ahşap esintisi

Ahşap dekorasyon villadan yalıya, evlerden iş yerlerine kadar birçok alanda hizmet vermektedir. Müşteri talepleri baz alınarak yapılan ahşap dekorasyonlarında ahşap dekorların geçmişten günümüze doğru olan yolculuğunu görebilmekteyiz. Modern dokunuşlarla ahşap ve sunta kalıpların farklılığı, kendini gösteren bir dekorasyonla sizlere sunulmaktadır.

 

Yaşam alanı sınırlarımız içerisinde tercih seçeneklerimiz o kadar yüksektir ki dekorasyon biçimlerinde de geniş yelpazeye sahiptir. Tercihler ne olursa olsun kullanılan maddelerin çoğunluğu hep ahşap olur. Ahşabı renklendirmek, biçim vermek dekorasyonu yapacak olan kişinin isteğine bağlı olarak değişebilmektedir. Ahşabın çok farklı bir özelliği vardır. İşlenmemiş, damarlı ahşap bile çok şık durabilmektedir. Ahşap malzemeyle yapılan gerek kapılar, gerek diğer ürünler kesinlikle dekore edilecek alana huzuru getirmektedir. Çünkü Retro havası, geçmişi günümüze taşıma özelliği ile çok fazla tercih edilmektedir.

  • Kendi tarzınıza uygun ahşap modelini seçin.

Ahşabın bulunduğu yerde geçmişin esintileri yansıtılır. Bunu da modernize ederek gerçekleştirir. Yaşam alanlarının dekorasyonu ahşapla birleştiğinde her yer buram buram geçmişin o müthiş kokusunu getirir.

Evinizin, ofisinizin, yaşam alanlarınızın dekorasyonu ne olursa olsun içinde mutlaka ahşap kokusu bulunmaktadır. Ve bu ahşap esintisini bilerek dekorasyona dâhil ediyorsanız geçmişin tozlu sayfaları günümüze harika mimarların eşliğinde öncülük etmektedir.

Ahşap tasarımların geneline baktığımız zaman doğal görünümlü modellerin yer aldığı dekorasyonlarda her zaman farklı, gözü alan özel tasarımlar olduğunu görmekteyiz. Ahşap tasarımlı bir dekorasyon yapıyorsak sadelik ve şıklık kelimeleri yan yana anılabilir. Özellikle de ahşap kapılar tercih ediyorsanız, zarafet sizinle olacaktır. Ahşap kapı denildiğinde her kesime hitap eden bir tasarım söz konusu olduğundan dolayı, çok tercih edilen bir üründür. Ahşap dekorasyonlarda gerek işlenmemiş ağaç gerekse oymalı ahşaplar rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

Şıklığın, sadeliğin bulunduğu yerde ahşap izlerine rahatlıkla rastlayabilirsiniz. Ahşap, işlensin ya da işlenmesin; evinizde kesinlikle olması gereken bir üründür. Her ahşap evinize, geçmişten tatlı bir koku getirecektir.

Screenshot 2021 08 03T164036.627

Yaşam alanlarınızda ahşabı kullanabileceğiniz yerler masa, sandalye, lambader, kitaplık, mobilyalardır. İstediğiniz yere ahşabı sığdırabilirsiniz. Her şeyde biraz olsun derseniz, evinizi harika bir tarza dönüştürmek an meselesi olacaktır.

Doğal ahşap ve masif mobilyaları tercih ediyorsanız antik eşyalarla birlikte bu fikri harmanlayabilirsiniz. Özellikle aydınlatma seçeneğinde de halat ampuller veya lambaderler iyi bir alternatif olacaktır.

Unutmayın ki doğal ve nefes aldıran malzemeleri yaşam alanlarında tercih etmeniz, sizin de sağlığınız için oldukça önemlidir. Ahşabın ne zamanı geçer ne de tarzı. Siz ahşabı sevdiğiniz sürece her yerde kullanabilir, tarzınıza tarz katabilirsiniz. Birçok seçenek ve farklı ürün modelleri için mobilyadenizi.com.tr’yi ziyaret edebilir, sayfamızı takip edebilirsiniz.

Gün geçtikçe hemen hemen her alanda kullanılan ahşap esintilerini yaşam alanlarına almak isteyenler için küçük hatırlatma, el yapımı tablolar, biblolar, saksılarla birlikte ahşap tasarımınıza can verebilir, yaşam alanlarını daha çekici bir hâle getirebilirsiniz. Sınırsız seçenek, çok fazla albeni ahşa dekorasyonlarda. Hem eğlenmek var hem de evimizi güzelleştirmek…

Bir yanıt yazın