Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

puffy maxi koltuk krem uclu

Ev dekorasyonunda dikkat edilecek birçok farklı nokta vardır. Ailemizle, sevdiklerimizle en sık vakit geçirdiğimiz alanlardan biri evlerdir. Bu nedenle her bir odası ayrı ayrı düşünülüp dekore edilmektedir. Ancak yaşam anlarınızı dekore ederken sadece güzellik değil konfor, rahatlık, kullanım alışkanlıklarınız da önemli faktörler arasındadır. Tüm bunları yaparken farklı stilleri de yakalamak özen isteyen bir iştir. Oturma odası dekorasyonu nasıl olmalı hususunda birbirinden farklı odak noktalar mevcut.

Oturma odası denildiği zaman aile ile vakit geçirilen, filmler, diziler izlenen, misafir ağırlanan, günün yorgunluğu yatak odasından önce attığımız yer akıllara gelmektedir. Akşam yorgunluğun atıldığı, misafirlerin ağırlandığı, aile ile belki de en sık vakit geçirilen alanlardan biri olan oturma odası dekorasyonu nasıl olmalı ?

Odak Noktası Önemli

Oturma odası dekorasyonu nasıl olmalı sorusunun belki de en önemli cevaplarından biri oturma odasında doğru odak noktasının belirlenmesidir. Çünkü alanınız ister büyük olsun ister küçük olsun odak noktanızı belirlemeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Küçük alanların odak noktası olmaz diye düşünmeyin tüm alanların odak noktası olur. Odak noktanızı belirledikten sonra oturma grubunuzu ya da köşe takımınızı da buna göre yerleştirmelisiniz. Oturma grubunuzu veya köşe takımınızı yerleştirdikten sonra televizyon ünitenizi, kitaplığınızı, konsolunuzu ve diğer dekoratif eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. Tüm bunlar bittikten sonra aksesuarlarınızı yerleştirmek alan kontrolünüzü sağlama açısından daha avantajlı olacaktır.

Birbirinden şık, rahat ve stil sahibi koltuk takımları ve köşe takımlarını her tarz ve zevk için aynı özenle hazırlayan Mobilya Denizi yaşam alanlarınızı güzelleştirmektedir.

Özel Stilin Adresi 

Hepimiz rahat ve konforlu alanları severiz. Rahat ve konforlu bir oturma odasına sahip olurken aynı zaman da şık olmasını da isteriz. Mobilya Denizi Puff Maxi Koltuk Takımı rahatlığı, konforu, şıklığı ve özel bir stili bir arada sunmaktadır.

puffy maxi koltuk krem uclu detay
Puffy Maxi Koltuk

Krem ve kahvenin şıklığını rahat tasarımı ile birleştiren Mobilya Denizi, evinde özel bir stil arayanların adresi. Unutmayın ki krem, beyazdan daha sıcak bir renktir.

puffy maxi koltuk kahve uclu 2
Puffy Maxi Koltuk

Oturma odası dekorasyonu nasıl olmalı noktasında buraya kadar şıklık, rahatlık ve konfordan bahsettik.

Orta Sehpa Seçerken Dikkat Edilecekler 

Oturma odasında neden orta sehpaya ihtiyaç duymaktasınız önce belirlemeniz gereken nokta bu. Bazen gerek duyulmasa da orta sehpa, oturma odasını tamamlayan parçalardan biridir. İhtiyacınızı belirledikten sonra orta sehpanızı alçak, derin, raflı ya da orta büyüklükte tercih edebilirsiniz. Eğer oturma odanızda Puffy Maxi Koltuk takımını tercih edecekseniz, ahşap orta sehpa tercihleri stilinizi tamamlayacaktır.

Televizyon Ünitesi Stilinizi Tamamlar

Oturma odasında koltuk takımı ve orta sehpadan bahsettikten sonra televizyon ünitesine değinmesek olmazdı. Belki de en çok televizyon izlediğimiz alan oturma odasıdır. Koltuk takımına uygun bir TV ünitesi, oturma odanızın bir bütün olarak görünmesine neden olur.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan biri tavan yüksekliğinizdir. Eğer yüksek bir tavana sahip oturma odanız varsa aynı orantıda daha büyük bir TV ünitesi seçebilirsiniz. Ancak alçak tavanlı bir oturma odasına sahipseniz daha alçak ve sade TV üniteleri seçerek alandan tasarruf etmelisiniz.

Son Detaylar

Şimdi gözünüzde oturma odanızı hayal edin. Puffy Maxi Koltuk takımınız, ortada ahşap orta büyüklükte altı boş bir sehpanız, ahşap detaylar içeren TV üniteniz… Ama hala eksik bir şeyler var. Oturma odanıza yapacağınız son dokunuşlar ile stilinizi tamamlayabilirsiniz.

Açık renk halı seçmekten korkmayın. Açık renk halılar oturma odanızı olduğundan daha geniş gösterecektir. Doğru ışıklandırma her şeyi değiştirir… Belki de herkesin en önemsemediği konulardan biri doğru ışıklandırmadır. Sarı ve ayarlanabilen ışıklar oturma odanızı sıcaklık katacaktır. Renkleri perde ve aksesuarlarınızla yakalayabilirsiniz. Her şeyin sade olduğu bir oturma odasında biraz da renklere ihtiyaç vardır. Perdede renkli fonlar tercih ederek hareketi yakalayabilirsiniz. Aksesuarlar ile son dokunuşu yaparak yaşam alanınızı güzelleştirebilirsiniz.

Siz de tarzınızı yansıtacak oturma odasını oluşturmak için Mobilya Denizi’ne gelin. Hemen https://mobilyadenizi.com.tr/ adresini ziyaret edin, stilinizi yansıtacak oturma odasını oluşturun.

Bir yanıt yazın