Evinizde Monokrom Stili

soho maxi koltuk takimi

Kısaca Monokrom dekorasyon, tek bir renk ve o rengin tonlarını mekanlarda kullanarak yaratılan dekorasyon akımıdır. Minimalist ve basit tarzda bir ev isteyenler için idealdir. Birçok sanat akımında da görülen monokrom tasarım bej, gri, siyah gibi nört renklerle ilişkilendirilse de istediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Sonuçta her şey yaratıcılığınıza bağlı. Evinizde Monokrom Stili hakkında bilmeniz gereken her şeyi, her yönüyle yanıtlama çalışacağız.

Tek Bir Renkle Dekorasyon Yapmak Modern, Temiz ve Abartısızdır

 Evlerimizde geçirdiğimiz zamanın kıymetini biliyoruz. Mekanlardaki kalabalık vazolar, dergiler ve her gün tozlanan bibloları temizlemek artık zor geliyor, temiz olsalar bile gözünüze kalabalık görünüyorsa evinizin görünümünü değiştirme vakti gelmiş olabilir.

Monokrom Tasarım’ın en önemli özelliği sade olmasıdır. Bilirsiniz “more is less” (az çoktur) derler. Renkleri ve tonlarını kullanarak kurduğunuz mekanlarda modern ve sade hava ile kendinize sakin bir alan oluşturun.

Her şeyin parladığı, koltukların bile rahatsız göründüğü kalabalık mekanlara bir kez olsun girmişsinizdir. Duvarlar üstünüze geldiyse, vazolar ve kalabalık yapan eşyalar arasında boğuluyormuş gibi hissettiyseniz Monokrom Tasarım tam size göre.

Tek Renk Kullanmanız, Doku Yaratamayacağınız Anlamına Gelmez

soho maxi koltuk takimi
Soho Maxi Koltuk Takımı

Sadece bir renge odaklanmak ilk başta sıkıcı gelebilir. Bu yüzden Monokrom Tasarım hakkında bilmeniz gerekenler dendiğinde akıllara hep nötr ve soğuk renkler gelir. Aslında böyle bir şart yok. Mekanınızda mavi, yeşil ve diğer ana renklerin tonlarını uyumlayarak kendinize has kontrastınızı yakalayın.
Her eşya bu duruma uymak zorunda değil. Mobilya Denizi ürünleri arasından seçeceğiniz Soho Maxi Koltuk Takımı’nın ahşap ayakları beyaz veya gri ağırlıklı mekanlarda bir rahatlama ve uyum etkisi yaratabilir. Seçeceğiniz mobilyaların renk uyumları ve tarzına çok dikkat edin. Sade ve rahatlığıyla ön plana çıkan eşyalar seçin. Duvar renginin ve zemin renklerinin uyumlarına çok dikkat etmelisiniz. Evinizde monokrom stili yaratırken sizi ve hayat tarzınızı yansıtan bir tasarım olmalı. Bu yüzden renklerin sizi yansıtacağından emin olun.

Monokromatik Dekor Yaratmak Size İyi Gelecek

soho maxi koltuk takimi

Burada önemli olan şeyin siz olduğunu unutmayın. Siz de kendinize göre yorumlayabilirsiniz. Çünkü kendi renginizi ve tonlarını yansıtacağınız tarzda bir mekan yaratıyorsunuz. Bir zamanlar çok isteyip de yapamadığınız, başkalarının getirdiği eşyalar ve diğer objelerden kurtulmak ve kendinizi yansıtmak tahmin ettiğinizden daha eğlenceli olabilir. Mobilya Denizi olarak kendinizi ifade etmenize yardımcı olmak bizi çok mutlu edecek.

Evinizde monokrom stili hakkında bilmeniz gerekenler arasında ilk kural azaltarak başlamanız gerekiyor. Fazlalıklardan kurtulmak onları bir daha temizlemek zorunda kalmamak sizin için bir ödül olabilir. Çevrenizdeki her mekân bej duvarlar, tek renk koltuklar ve karışık desenli halılarla birbirine benzerken bir fark yaratın. Bu farklı herkes anlayacak.

Favori renginizin tonlarını öğrenmek o renkle uyumlu eşyalar ve mobilyalar aramak sizin için bir ödül olabilir. Mobilya mağazalarında dolaşırken “Acaba bu mu?” demek yerinde “işte buldum” demenin hazzını yaşayın.

Mobilyaları Unutmayın

Zemin ve duvara karar vermek işinizi kolaylaştırsa da asıl önemli olan noktayı unutmayın. Monokrom Tasarım hakkında bilmeniz gerekenler şeyler arasında en önemlilerinden biri Mobilyaların tarzınıza uygun ve aynı zamanda modern görünmesidir. Çevresi ve etrafındaki diğer eşyalarla uyum içinde olacak koltuğu bulmalısınız.

Monokrom tasarım minimal salonlardan büyük yüksek tavanlı salonlara, dükkanlardan çalışma odalarına kadar geniş bir kullanım alanı olan bir dekorasyon tarzıdır. Mobilya Denizi ile isterseniz oturma odanızda, ister salonda monokrom hava yakalamak için aradığınız mobilyaları bulabilirsiniz.

Siz de sevdiğiniz renklerle stil sahibi bir ev oluşturmak için ister mağazamıza gelin isterseniz de  https://mobilyadenizi.com.tr/ adresini ziyaret edin.

 

Bir yanıt yazın