Evinizde Uyumu Yakalayın

stella yemek odasi takimi

Her evin kendine has bir dokusu, tarzı ve havası vardır. Bazen ilk defa gittiğiniz bir ev size çok sıcak ve rahat gelebilir. Bazen de konforsuz hissedersiniz. Ev sahibi sizin rahat etmeniz için elinden geleni yapsa da rahat hissedemez, hemen ayrılmak istersiniz. Bu durumu ev sahibi olarak yaşamak istemiyorsanız evinizde uyumu yakalayın ve Mobilya Denizi ile göze hoş gelen rahat alanlar yaratın.

Yemek Odası ve Salon Uyumu

Mobilyalarınızın uyumu sizin için ilk öncelik olmalı. Yemek odası ve oturma alanlarınız arasındaki uyum, dekorasyonun ilk kriteridir. Her biri kendi başlarına çok şık olsalar da Rustik tarz
Yemek Odası takımınızla modern koltuk takımını aynı mekan içinde kullanmak sizin için dekorasyon felaketine dönüşebilir. Ayrı mekanlar olsalar da aralarındaki uyumsuzluk sizi daha kötüsü misafirlerinizi rahatsız edebilir.

puffy maxi koltuk fume kapak

Aynı renk teması ve benzer tarzlardaki mobilyaları seçmekle başlayabilirsiniz. Mobilya Denizi kataloğundan seçtiğimiz modern stili ve rahat yapısı ile ön plana çıkan Puffy Maxi Koltuk Takımı ile Natura Yemek Odası takımı arasında modern çizgileri devam ettirebilirsiniz. Bej renginin ve antrasit grinin doğal uyumunu evinizde yakalayabilirsiniz. Unutmayın bazı renkler kardeş gibidir ve bir arada asla kötü görünmezler. Gri ve mavinin gökyüzünü andıran uyumu, bej ve kahverenginin topraksı havası, yeşil ve beyazın ağaçları kıskandıracak uyumlarını evinizde yakalayabilirsiniz.
Daha klasik çizgileri seviyorsanız ya da daha modern bir hava yakalamak istiyorsanız metal ayaklı sandalyeler ve görselliği ile ön plana çıkan koltuk takımlarını seçebilirsiniz. Unutmayın Mobilya Denizi’nde her tarza her bütçeye her isteğe uygun bir mobilya vardır. Siz değiştirmeye karar verin ve evinizde uyumu yakalayın.

MONDEO ALMIRA YEMEK 7 min scaled

Aydınlatmayı Unutmayın
Ne kadar uyumlu mobilyalar seçseniz de düzgün aydınlatma seçimleri yapmazsanız yakaladığınız uyumu mahvolur. Çoğu zaman ışıkların yetersiz ve sönük olmasından kaynaklanmaz. Salonunuzda kullandığınız sarkan, kancalı avize ve yemek odası için kullandığınız şık abajur arasında bir bağlantı kuramazsınız.
Tüm eşyalar tek başına çok şık ve etkileyicidir. “Aralarında acaba uyumlu olurlar mı?” sorusu çoğu zaman hayırdır. Çünkü tek bir tarz ve rengi sevmek zorunda değiliz. Ama bir tarz daha ön plana çıkar. O mobilyalar arasındaki uyumu tamamlamak için doğru ışıklandırma ve uyumlu avizeler seçmelisiniz. Evinizde uyumu yakalayın, çünkü yıllar boyu mutlu olacağınız mekanlar yaratıyorsunuz. Bir seçimi yapmak size çok zor geliyor ve ilk gördüğünüz ürüne odaklanıp unutamıyorsanız, uyumlu olmayacaklardır. Her şeyi tek tek değil bir bütün olarak görmelisiniz.

Alanın kullanımı
Eğer yemek takımınız ve oturma takımınız aynı mekânda olacaksa, uyumlu olmalarının yanında farklı alanlar olduğunu belli etmeniz gerekiyor. Koltuğun hemen yanına koyulan yemek masası sizi ve misafirlerinizi rahatsız edebilir.
Böyle durumlarda mobilyalarınızın yerini değiştirmekten korkmayın. Yerler belirlendikten sonra bu alanların ayıracak kitaplık, konsol gibi alan ayırıcı hem de işlevli eşyalarla alanların arasındaki hem ayrımı yapmış olursunuz hem de mobilyalarınız birleşik olmadığını, her birinin ayrı özellikleri olduğunu, bu uyumu sizin yarattığınızı gösterin.

Aksesuarları Unutmayın
Evinizin renklerini ve tarzınızı yansıtırken büyük mobilyalar ve tablolara ihtiyacınız olmayabilir. Yemek odanız ve salonunuzda kullanacağınız aksesuarlar mekanlar arasındaki farkı azaltacaktır. Koltuğunuzda vakit geçiren misafirlerinize yemek hazır dedikten sonra yüzlerindeki “nereye geldik böyle” bakışlarını görmek istemiyorsanız, salonunuzdaki tarzı yemek odanıza da taşıyın. Bunun için en iyi yöntem de aksesuarlardır.
Ucuz ve işlevli aksesuarlar sayesinde kullandığınız renklerin tonunu ya da eksik gördüğünüz renkleri kullanabilirsiniz. Perde, masa örtüsü, tabaklar, salondaki halı veya yastıklar arasında uyumu unutmayın.

 

Bir yanıt yazın