Döşemede Nubuk Kumaş

Kelly Maxi Koltuk Takimi scaled

Nubuk kumaş, derinin işlenmesiyle elde edilir. Dokusu kadifeye yakın olan nubuk kumaş türünü mobilyalar olmak üzere birçok alanda sıklıkla görürüz çünkü döşemede nubuk kumaş birçok yönden kullanışlı ve rahattır. Doğal, tarz ve asil görüntüsüyle evlerimize modern bir stil katacak. Genelde her tarza ve yaş grubunun seveceği bir döşeme türü olan nubuk kumaş kullanımıyla büyük bir rahatlık.

Deriden Nubuğa Serüven

Derinin nubuğa çevrilmesi sürecinde deri zımparalandıktan sonra makineler yardımıyla kumaşa yumuşaklık kazandırılır. Kumaş boya renklendirilmesiyle kumaşa hayat gelir. En son olarak kumaş sabitleme anlamına gelen fiksaj uygulamasıyla döşemede nubuk kumaş kendinden emin bir şekilde alanda yerini alır. Fiksaj uygulaması kumaşın tok durmasını sağlar. Tabi son olarak da deri görünümü kazandırmak için tarama uygulaması yapılarak döşemede nubuk kumaş harekete geçmeye, bizlere ev sahipliği yapmaya hazırdır.

picco maxi koltuk takimi

Nubuk Kumaş Rahatlığı

Nubuk kumaşın özelliklerini ve sağladığı kolaylıkları saysak bitiremeyiz. Öncelikle döşemede nubuk kumaş birçok katmandan oluştuğunu unutmayalım. Bu etki koltuklarınızın sağlam olmasını ve kaliteli kullanımı sağlar. Nubuk, üretim aşamasında birçok aşamadan geçtiği için ısıya dayanıklılığı da çok yüksektir. Bu yüzden birçok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Evlerimizin köşelerinde uzun ömrüyle hayat bulacaktır. Nubuk kumaş üretim aşamasında doğal malzemeden üretildiği için mobilyam eskidi korkusuna da bir son getirir. Döşemelerde nubuk kumaş eskidikçe daha da güzelleşecektir. Koltuğum ıslandı derdine de bir son getiriyor çünkü nubuk kumaş birçok özelliğiyle alanlarımıza kolaylık sağlıyor. Suya dayanıklı bir yapıya sahiptir, suyu emmez. Diğer kumaş türlerine göre daha kolay temizlenebilir uygulaması ve leke tutmayan özelliği ile hayatınızdan vakit çalmayacak tam tersi ekleyecektir.

Düz olarak kullanıldığında daha çok modern stilize edilirken kapitoneli işleme uygulamasıyla şık aynı zamanda vintage bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Mobilya Denizi de sizler için nubuk kumaşı farklı malzemelerle harmanlayarak tarzınıza uygun seçimler sunuyor.

 

KELLY MAXI

Kelly Maxi Koltuk Takımı’ndaki nubuk kumaşın rahatlığını ahşap iskelet ve ayaklarla birleştirerek rüstik bir hava da katıyoruz. Böylece hem rahat hem de asil bir görünüme kavuşuyor. Aynı zamanda koltuklarınızda otururken ahşabın verdiği güven duygusu ve doğadan hali sizleri rahatlatırken extra yumuşak konforlu oturma özelliği ile yaşam alanınıza büyük bir değişim katacak.

Mistik Maxi Koltuk Takımı’ndaki mat ve nubuk kumaş kombinlemesiyle ağır bir görüntü oluşturuyor. Doğal ahşap iskeleti ve ayak detaylarıyla sofistike bir yaşam alanı sunuyor. Farklı renk çeşitleriyle her tarza ve yaşa uygun dizaynlar yapabilmek Mobilya Denizi’nde mümkün.

Eğer sizin de koltuklarınız çabuk yıpranıyor ya da kirleniyorsa en mantıklısı koltuğunuzu değiştirirken döşemesi nubuk kumaş olan mobilyaları seçmektir. Özellikle çocuklu ya da evcil hayvanınız varsa hem onlar yaşam alanlarında rahat edecektir hem de sizler temizlik derdiyle kafanızı çok yormanıza gerek kalmayacaktır. Çünkü nubuk kumaşın temizliği çok basittir yalnızca uygulamamanız gereken bazı noktalar var. Tek yapmamanız gereken deterjan kullanmamak ve sıcak su ile yıkamamak. Deterjan solmasına, sıcak su ise çekmesine sebep olabilir. Temizliğini nemli bir bezle yapabilirsiniz. Nubuk kumaşınız zor kirlenen bir kumaş türüdür. Tek dezavantajı hava geçirgenliğinin az olmasından ötürü uzun süreli kullanımda terletme yapabilir.

Bu özellikleri göz önünde bulundurduğunuzda nubuk kumaşın ne kadar kolay ve kullanımı rahat olduğu gözler önünde. Sizler de Mobilya Denizi’ne gelerek her yaştan her tarza uygun nubuk kumaş esintilerini yakalayabilirsiniz.

Eviniz için en kaliteli, şık ve konforlu alanları yaratmak istiyorsanız Mobilya Denizi’ne gelin. Hemen https://mobilyadenizi.com.tr/ adresini ziyaret edin.

Bir yanıt yazın