Doğru Koltuk Takımı Seçmenin Yolları

3

Doğru koltuk takımı seçmenin yolları; yaşam alanlarının en büyük parçalarından bir tanesi olan koltuk takımları, doğru seçilmediği zaman hem konforu olumsuz yönde etkiler hem de kısa süre zarfında göz zevkinizi yorar. Bu nedenle yaşam alanlarınıza koltuk seçiminde araştırma yapmak, hangi rengin evinize uyacağını tasarlamak, alan ölçüleri de mutlaka bilinmelidir. Seçimleriniz ne kadar şık olursa olsun, renkleri, dokuları, dekoratif görünümleri, ölçüleri mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Doğru alana yanlış takım seçtiğiniz zaman hatalı bir dekorasyona adım atmış olursunuz. Bunun olmaması için lütfen yazımızı dikkatle okuyun, size birkaç önerimiz olacak:

 

DEKORASYONDA OTURMA GRUBUNUN ÖNEMİ

Her şeyin titizlikle düşünülüp yerleştirildiği bir dekorda oturma grubunun yanlış seçimi oldukça göze batar. Beğendiğiniz takımın kumaşına, rengine, ölçüsüne kesinlikle bakmalı, yaşam alanlarına uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Screenshot 2021 08 04T111213.425

Eğer dar bir alana sahipseniz küçük ve dar alanlarda küçük ve L koltuk tercih etmeniz önerilmektedir. L koltuklar, dekorasyonu canlı tutan parçalardır. Sevdiğiniz soft renkleri koltuğunuzun formuna uyarlarsanız yaşam alanlarınız daha yaşanabilir hale gelecektir. Koyu renk seçeneklerini küçük odalarda kullanmamanızı öneririz çünkü koyu renkler lekeyi göstermez gibi yanlış düşünceyle odanızın karanlık görünümüne yol açabilmektedir.

Doğru dekorasyon parçalarını birleştiremeyenler için Mobilya Denizi, anında imdadınıza yetişir. Birlikte bu derin dekorasyon okyanusunda yaşam alanlarınıza harika seçimler yapabilir, evinizi A’dan Z’ye en ince ayrıntıya kadar baştan yaratabiliriz.

Evin önemli seçimlerinde oturma grubu fikrine geri dönelim. Doğru bir mobilya, sizi hem mutlu eden hem de evinizi şık gösteren bir parçalar bütünüdür. Modelini ya da sadece rengini sevdiğiniz için aldığınız bir ürün ileride göz zevkinizi oldukça rahatsız edecektir. Bu nedenle geniş düşünüp rengi, kumaşın dokusu, ölçüleri bir bütün olarak düşünmeli, uzun yıllar bizimle yaşayacak olan parçaları dikkatle seçmeliyiz. Geniş bir yaşam alanına da sahipseniz sırf evinizi doldursun diye büyük mobilyaları tercih etmekten ziyade şık ve etrafına dekor fikrini harmanlayan yeni ek parçalar eklenmelidir. Bir oturma grubuna karar verdiyseniz etrafında da yeterli alan varsa bir orta sehpa, okuma köşesi, konsol ile dekorasyon fikrinizi genişletebilirsiniz.

Koltuk takımları ve mobilyaların evin demirbaşı olduğunu unutmayın. Uzun vadede birlikte yaşanacak olan bu takımların seçimleri, sizi de mutlu etmelidir. Hem konfor hem göz zevkini doyuran tasarımları tercih etmelisiniz ki yaşam alanlarınızdaki enerji de size geri yansısın.

PROFESYONEL ÇÖZÜMLER

Mobilya Denizi’nde profesyonel çözümler sunan ekibimizle birlikte analizler sonucu yaşam alanlarınızı harika bir cennete dönüştürebiliriz. Bize ulaşabilir, daha fazla mobilya seçeneği için sayfamızı takip edebilirsiniz.

Dekorasyon, hiçbir zaman ölmeyecek bir kavramdır ve bunu ayakta tutmak, canlı tutmak da sizin elinizdedir. Her zaman bir adım daha, bir detay daha dekorasyon fikirlerini, yaşam alanlarınızı ayakta tutmaktadır. Bu nedenle daima yenilik zamanı, daima pratik çözümlerle yenileme zamanı!

Bir yanıt yazın