Vintage Esintiler

stella yemek odasi takimi

Vintage mobilyalar ile antika mobilyalar birbiriyle çok karıştırılır. Vintage mobilyalar antika demek değildir. Antika olan ürünler genellikle geçmişten kalan, ender, bir daha üretimi olmayacak biricik ürünler için geçerlidir. Bir ürünün antika sayılabilmesi için de ortalama 100 yılın geçmiş olması o eşyayı antika yapar. Vintage eşyalar ise belli bir dönemi aktarır diyebiliriz. Örneğin 1970’ler dönemi stilini günümüze taşıyan eşyalar ya da mobilyalar antika sayılmazlar, yeni üretimlerdir. Fakat o dönemin özelliklerini günümüze taşıyarak vintage olma özelliğini elde etmişlerdir. Eskiyi seven, geçmişe özlem duyan birçok kişi de vintage mobilyaları kullanmaktan büyük bir mutluluk duyarlar. Geçmişte kalan anılarını canlandırabildikleri için değerlidir. Bazılarımız da vintage görüntüsünün verdiği estetik anlayıştan beslenebilir, göz zevklerine uygun ve hoş gelen vintage esintiler ile evlerini dizayn etmekten hoşlanırlar.

WhatsApp Image at

Vintage Mobilya Dekorasyonunda Dikkat Edilecekler

Rengi Belirleyin

Renk, mekânın dekorasyonunu gösteren ilk etmenlerden birisidir. O yüzden ilk önce renkten başlamak gerekir. Vintage dekorasyon için renk seçerken zamansız renklerden faydalanabilirsiniz. Bu renkler: Bej, kırık beyaz, kum ya da krem gibi modası geçmeyen renklerdir. Zamansız renklerden sıkıldım diyorsanız da açık tonlara odaklanmanızı öneririz. Tek ton üzerinden giderek vintage mobilyalarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Tek bir tonun yakın tonlarına yer verdiğimiz Mobilya Denizi takımlarına da göz gezdirebilirsiniz.

Eskiyi Ön Plana Çıkarın

Daha önceden kullandığınız aksesuarlar eski diye hemen atmayın ve mekanınızın orijinalliğini bozmayın. Vintage tarzı oluşturmak istiyorsanız eski yapıyı bozmadan evinizi yenilemeniz mümkün. Eski parçaları ön plana çıkaracak kombinasyonlarla bütünlüğü yakalayabilirsiniz.

yeni toprak yatak odasi takimi 10

Basitlikten Vazgeçmeyin

Vintage tarzı gösterişten uzaktır, tam tersine içimizi ısıtır. Dönem parçalarını çok fazla kullanmak sizi boğabilir. Bu yüzden belli başlı birkaç parçayı kullanmak ve basit dokunuşlarla stilize etmek faydalı olacaktır.

Vintage Mobilyayı Dizayn Etmek

Vintage mobilya alırken ya da vintage aksesuarlarla ortamınızın havasını değiştirmek istiyorsanız hangi dönemin stilini uygulayacağınıza karar vermeniz ve halihazırda var olan mobilyalarınızla nasıl bir görüntüye ulaşabileceğini önceden kafanızda planlamalısınız. Vintage mobilyaların evinizi ağır bir görüntüye ulaştıracağını da unutmamak gerekir. Eğer kahverengi gibi koyu tonlarda bir mobilya kullanmak istiyorsanız duvarları daha açık renklere boyamak mantıklı olabilir. Bej gibi klasiklerden vazgeçemiyorsanız da mobilyalarınız yine eskitmeli görüntüsünden ötürü gözleri yorabilir. Duvar boyasını yine düz renklerden seçmek odanızı dengeleyecektir.

Vintage Dekorasyon

Vintage dekorasyonlar günümüzün modernlik algısını bir nevi yok etmiş sayılabilmektedir. Fakat birçok yolla kişinin kendisine uygun tasarımları bulması veya oluşturması da mümkündür. Vintage dekorasyonda tamamen vintage ürünler kullanmak diye bir kural yoktur. Aslında tam aksine eşyaları ya da mobilyaları vintage esintiler ile yeni bir görünüme kavuşturmak daha estetik bir görüntü oluşturur. Gönül rahatlığıyla istediğiniz gibi dizayn edebileceğiniz mobilyalara vintage esintiler ekleyerek onları istediğiniz dönemin estetik görüntüsüne kavuşturabilirsiniz.

Mobilya takımlarınıza yeni eklemelerle dönemin şıklığını evlerinize taşıyabileceğiniz gibi farklı mobilyaları harmanlayarak da vintage bir görünüme ulaşabilirsiniz. Vintage esintiler ile dönemin sıcak ne nostaljik atmosferi evinizin ruhunu değiştirecektir.

Artık birçoğumuz vintage mobilyaları kullanmak yerine yeni mobilyalarla vintage görüntüsünü elde etmek istiyoruz. Bunun sebepleri arasında gerçekten vintage mobilyaları ya da eşyaları bulmanın zorluğunun yanında bulunulsa bile bulunan eşyaları modern mobilya takımlarınızla uyumlu olmasını sağlamanın zorlukları yatıyor. Büyük parça vintage eşyaları bulmak zaten çok zorlu bu yüzden genellikle küçük çaplı eşyaları bularak onları kendi mobilyalarımıza uydurmaya çalışıyoruz. Bu konuda Mobilya Denizi sizi rahatlatacak takımlarla geliyor.

Vintage ruhunu gönlünde yaşatmak, oluşturacağı atmosfer içerisinde yaşamak isteyen ama vintage ürünleri bulamayan, bulmakta zorlanan, uyduramayan ya da tamamen minik dokunuşlarla evine farklı bir ambiyans katmak isteyenler için Mobilya Denizi vintage esintileri mobilyalarına taşıyarak sizleri bu dertten kurtarıyor.

Natura Yemek Odası Takımı’ndaki açık renk zemin üzerine vintage çizgi ve kulp detayları gelerek mobilyaya dönemsel ışıltı havasını katıyor. Ahşap sehpa ve koltuk iskelet sistemi sayesinde geçmişten gelen rüzgarları daha iyi hissedebileceksiniz.

Stella Yemek Odası Takımı’ndaki zarif ahşap yüzeylere jüt dokunuşlar eklenerek vintage bir hava katılmıştır. Ayna ve kulp detaylarındaki vintage esintilerle de takım bütünlüğünü oluşturmaktadır.

Siz de vintage mobilyalar arıyor fakat bulamıyorsanız öte yandan evinize vintage bir hava katarak atmosferini değiştirmeyi hedefliyorsanız Mobilya Denizi sizler için en iyisini istiyor ve vintage esintilerini mobilyalarıyla harmanlayarak sizlere sunuyor. Hemen https://mobilyadenizi.com.tr/ adresini ziyaret edin.

 

 

Bir yanıt yazın