Şık Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Antik Yatak Odasi Takimi

Çoğumuz güne yatak odasında başlar, günü yatak odasında bitiririz. Gözümüzü açtığımızda ilk olarak bir dolap, şifonyer ya da masayla karşılaşırız. Çünkü yatak odası, günün tüm yorgunluğunu atıp yeni güne hazırlandığınız, kişisel bakımınızın bir kısmını gerçekleştirdiğiniz ve hatta kendinizi daha iyi hissetmek için sakinlik aradığınızda başvurduğunuz güvenli alanınızdır. Bu yüzden yatak odası dekorasyonu, evin diğer bölümlerinin dekorasyonundan daha farklı bir öneme sahiptir. Bu yazımızda yer verdiğimiz şık yatak odası dekorasyon önerileri nelerdir? Hep birlikte göz atalım.

Yatak odanızın hem stilinizi yansıtacak hem de ruhunuzu tazeleyecek şekilde dekore edilmesi, her yeni güne mutlu bir şekilde başlamayı mümkün kılıyor. Evlenmek üzere olan bir çiftseniz yatak odanızı dekore ederken tarzınızı belirlemekte zorluk yaşayabilir,  mobilya seçme aşamasında uzun ve can sıkıcı bir hâl alabilir. Öte yandan yeni evleniyor olmasanız da mevcut yatak odanızı yeniden dekore etmek için nereden başlayacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Size ilham verebilecek dekorasyon önerilerini bu içerikte bir araya getiriyor,  sizin de bu fikirleri değerlendirerek kendi güvenli alanınızı baştan yaratmanıza yardımcı olabiliriz. .

Hayallerinizi Süsleyen Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Eve girdiğimizde yorgunluğumuzu yatak odamızda dinlenerek üzerimizden atmak isteriz. Tam da bu nedenle yatak odası tasarımları hayatımızın akışında önemli bir yer tutar! Dolayısıyla yatak odası dekorasyonuna ayrı bir özen göstermek gerekiyor. Peki siz nasıl bir yatak odası hayal ediyorsunuz? Kaliteli bir yaşamın herkesin hakkı olduğunu düşünen, tüketici ihtiyaçlarını önceliği olarak belirleyen; yeniliği evinize taşıyacak, hem konforlu bir uyku uyumak  hem de güne güzel bir şekilde başlamak için dikkate alabileceğiniz birbirinden şık yatak odası dekorasyon önerileri…

 Sadelikten Gelen Şıklık

Kalbiniz modernizmden yanaysa yatak odanızda modern çizgilere yer vererek tarzınızı yansıtabilirsiniz. Tüm tasarımlarda olduğu gibi, modern yatak odası tasarımlarında da renkleri doğru kullanabilmek çok önemli. Basit dekoratif unsurların ön planda olduğu bu stilde eğlenceli desenler kullanmak ve aynı ton mobilyaların içinde vurgulanan bir detay bulundurmak çok önemli. Genellikle gri, siyah ve beyaz renklerin ağırlıkta olduğu modern yatak odalarında geometrik desenlerin baskın olduğunu görüyoruz. Duvarlarda modern sanat akımını vurgulayan tablolara yer vermek de yatak odanızda uyumu yakalamanızı sağlayacaktır. Örneğin ahşap yatağınızın üstünde renkli nevresimler kullanabilir veya gri-beyaz mobilyaların hâkim olduğu odanızda renkli bir halı kullanabilirsiniz. Modern tarza en uygun örneklerden biri olabilecek Nil Yatak Odası Takımı, her ayrıntısıyla modernizm ve minimalizmi yakalamanızı sağlayacaktır. Yine bu yatak odası takımı ile  odanızı modern çizgilere sahip tekstil ürünleriyle tamamlayarak tam da arzuladığınız gibi bir atmosfere sahip olabilirsiniz.

nil yatak odasi takimi 2
Nil Yatak Odası Takımı

  Romantik Dokunuşlar

Romantik stil yatak odası tasarımı koyu renkleri ve aksesuar kullanmayı seviyorsanız tam size göre. Daha süslü yatak başlıkları, kahve-siyah tonlarındaki mobilyalar, şık halılar ve abajurlar bu stilin olmazsa olmazlarından. Ahşap mobilyalardan vazgeçemiyorsanız  yatak odanızı dekore ederken rustik detaylara ağırlık vermenizi öneririz.  Rustik dendiğinde akla ilk gelen şey olan ahşap unsurlar, yatak odası mobilyalarının vazgeçilmez malzemelerinden olsa da bazı objelerin ahşap ruhunu çok daha iyi yansıttığını düşünüyoruz. Daha modern yatak odası tasarımları hoşunuza gidiyorsa bu konsepti biraz değiştirerek açık tonlarla kullanmanız da elbette mümkün. Siz de bu düşüncemize katılıyorsanız, toprak tonlar barındıran rustik tarza sahip tasarımlarla yatak odanızın dekorasyonuna yön verebilirsiniz. Atlantik Yatak Odası Takımı ile yatak odanızda romantik havayı yakalayabilirsiniz.

aaaatlantik yatak genel
Atlantik Yemek Odası Takımı

 Minimal Tasarımlar

Küçük bir yatak odasına sahipseniz minimal bir tasarım yapabilirsiniz. Minimal tasarımlarla  yatak odanızda hem şık hem de  dinlendirici bir hava yaratabilirsiniz. Bu tarzda düzen, simetri ve renk uyumu oldukça önem taşımaktadır.  Minimal yatak odası tasarımları,  gereksiz eşyaların olabildiğince kullanılmadığı ve platform yatakların bolca kullanıldığı bir görünüme sahip olmakla birlikte sade, keskin kenarlı mobilyalar renk olarak tamamen birbiriyle uyum içinde kullanılır. Örneğin yatak başlığınız kahve tonlarındaysa, dolabınız da aynı tonlarda olmalıdır. Basit desenli, yumuşak tonlarda bir halıyı da bu tasarımla kullanabilirsiniz. Ayrıca küçük hilelerle yatak odanızı daha geniş gösterebilirsiniz. Aynalar bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır.Aynaların temel işlevinin görüntünüzü yansıtmak olduğunu tabii ki biliyoruz. Fakat bu objelerin dekorasyonda harikalar yarattığına da yakından şahit olduğumuz için yatak odanızda ayna kullanımına önem vermenizi öneriyoruz. Özellikle metrekare bakımından küçük bir yatak odasına sahipseniz, aynalarla odanızda bir illüzyon gerçekleştirebilir ve olduğundan çok daha büyük olduğu algısı yaratabilirsiniz.  Diamond Yatak Odası Takımı, aynalı dolabı ve minimal tasarımı küçük odalar için oldukça uygun bir seçenek olabilir.

1WhatsApp Image 2021 02 19 at 17.52

Diamond Yatak Odası Takımı 

Rengârenk Tasarımlar

Modern tarzın sade ve keskin çizgilerinin aksine renkli aksesuarların ve örtülerin sık sık kullanıldığı modern country stili, yatak odası tasarımları içerisinde canlı renk ve desenleri seviyorsanız sizin için ideal olabilir. Çiçek desenleriyle bezeli yatak örtüleri, rengârenk yastıklar ve pencere kenarına konulmuş desenli kumaşlı bir berjer, odanıza farklı bir hava katabilir. Daha sade bir görünüm istiyorsanız country stilini gri ve grinin tonlarıyla da kullanabilirsiniz. Bu stilde bolca ahşap detay kullanmayı da unutmamalısınız: Ahşap yatak başlığı ya da çekmeceli bir dresuar odanızda çok şık durabilir.

 Fonksiyonel Mobilyalar

Yatak odalarının şık olması kadar fonksiyonel olması da çok önemlidir. Fonksiyonel mobilyalar,  yatak odanızı istediğiniz şekilde dekore ederken hayatınızı kolaylaştıracak işlevler de sunabilirler. Yatak odasında fonksiyonel mobilya denilince akla gelen ilk ürün bazalı karyoladır. Odanıza şıklık katıp size konforlu bir uyku sunarken depolama alanı ihtiyacınızı giderebilir.

 Ferah Yatak Odaları

Dinlenmek ve huzur, sizin için doğada olmak anlamına geliyorsa yatak odanızı da buna göre dizayn edebilirsiniz.Dalga desenleri, şeritler; yeşil, mavi ve beyaz tonlarının yoğun olarak kullanıldığı sahil stili ile  kendinizi her an sahildeymiş gibi hissedeceksiniz. Bu tarz sizi hem dinlendirecek hem de özgür hissetmenizi sağlayacak. Sakinleştirici etkisi olan yeşili ve maviyi bolca kullanabileceğiniz bu tasarımda oldukça ferah ve özgün bir yatak odası elde edebilirsiniz.

 

Siz de tarzınızı yansıtacak yatak odaları için Mobilya Denizi’ne gelin. Hemen https://mobilyadenizi.com.tr/  adresinin ziyaret edin, ruhunuzu dinlendirecek yatak odası takınlarını inceleyin!

Bir yanıt yazın