Renkli Mobilya ile Benzersiz Evler

WhatsApp Image 2021 12 21 at 15.49.22

Hayatımızın her alanında bizimle birlikte olan, bize yeni pencereler açan renkler, evlerimize de hayat katar. Renkler, zengin dekorasyon seçenekleri sunarak benzersiz evler meydana getirmenizi sağlar. Tüm bunların yanında renklerin insan psikolojisi üzerinde birçok olumlu etkisi olduğu ispatlanmıştır. Evinizin hem şık bir şekilde dekore edilmesi hem de ruhunuza hitap etmesi için tercihinizi renkli mobilyalardan yana kullanabilirsiniz. Böylece kendinizi renklerin büyülü dünyasına bırakabilirsiniz. Örneğin; turuncu koltuğunuzda günün tüm yorgunluğunu kapının dışında bırakabilir, harekete geçirici etkisiyle enerji toplamanızı sağlayabilir. Eğer soft renkleri tercih ediyor iseniz, bu renkleri birbirleri ile kombinleyerek evinizi huzur ile  donatabilirsiniz. Dekorasyonda tek seçeneğinizin koyu ve tek renkler olduğu yanılgısına kapılmayın. Renkli mobilya ile   zengin bir dünyaya  adım atın; tek renk ve koyu kombinler yerine, renkli mobilyalar ile evinizde dört mevsim bahar rüzgârları estirebilirsiniz. Renklerin gücü kullanılarak tasarlanmış birbirinden şık ve yenilikçi mobilyalar ile evinize canlılık ve hareket katabilir, benzersizliği yakalayabilirsiniz.

Mobilyalarınız Renklerin Ahenkli Dansına Eşlik Etsin

Salonunuz ve oturma odanız için dekorasyon zevkinize uygun istediğiniz  renk ve tasarımda konforlu koltuklar seçebilirsiniz. Renklerin mutluluk verici etkisi ve konforun bir araya geldiği koltuklarınızda harika vakit geçirebilir, sevdiklerinizle birlikte unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. Salon takımınızın tekli koltukları küçük parçalar gibi görünse de ortamın havasını değiştirme konusunda son derece etkilidir. Bu yüzden tekli koltuk seçiminde dikkatli ve seçici davranmanız sizin yararınıza olacaktır. Tekli koltuklarınızı, genel mobilya rengi ile uyumlu fakat daha canlı bir renkte alırsanız salonunuzun enerjisini yükseltebilirsiniz.  Tam tersi bir etki istiyorsanız soft renklerle huzurlu ve dingin bir ortam yaratabilirsiniz. Mobilyalarınızda seçeceğiniz renkler ile evinizde büyük değişimler meydana getirebilirsiniz.
Yemek odası takımınızda, tarzınızı yansıtan renk ve tasarımlar ile size özel canlı mekânlar oluşturabilirsiniz.  Yemek odası modelinizde, son zamanlarda oldukça tercih edilen bench takımları tercih ederek modern bir dekorasyon yapabilirsiniz. Birbirinden farklı bench modelleri ile yemek  takımınızın şıklığını öne çıkarabilirsiniz.

Sakinliğe ve dinginliğe en çok ihtiyacımız olan alan yatak odasıdır. Bu nedenle yatak odalarınızı sizi dinlendirecek renkler ile dekore edebilirsiniz. Yatak odası mobilyalarınızda; mavinin açık tonları, uçuk pembe gibi uyumanızda yardımcı olacak ve sizi dinlendirecek renkler seçebilirsiniz.

 

Rengârenk Mobilyalar ile Evinizi Donatın

Evinizi özel kılan en önemli unsurlar seçtiğiniz mobilyalar ve onları dekore etme şeklinizdir. Tek düze bir dekorasyon yerine renkli seçimler yapmak evinizi daha da özel kılacaktır. Eğer göz yoran ve uyumsuz bir kombinasyon yapmaktan kaygılanıyorsanız basit çözümler ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Birbiri ile uyumlu renk tonları seçerek dengeli ve yormayan bir dekorasyon yapabilirsiniz.  Kontrast renkler kullanarak da aynı etkiyi yakalayabilir hatta daha çarpıcı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Koyu tonun ağırlıkta olduğu mekânlara açık renk mobilyalar eklemek şık bir harmoni oluşturacaktır. Yeni Moda Maxi Koltuk Takımı gibi lacivert ve beyazı buluşturarak salonunuzu oldukça şık bir mekâna dönüştürebilirsiniz. Evinizi dekore etmeden önce ilk olarak yapmanız gereken şey hayal kurmaktır. Sonrasında kurduğunuz tüm hayalleri gerçekleştirdiğinizi göreceksiniz.

yeni moda maxi koltuk takimi 9
Yeni Moda Maxi Koltuk Takımı

Renklerin Asaleti

Mobilyalarda sadece koyu tonların asil göründüğüne dair yaygın bir yanlış kanı bulunmaktadır. Renkleri kombinlerken doğru tonları yakalarsanız ortamda istediğiniz hissiyatı verebilirsiniz. Sarı açık tonları ile dinamik ve canlı tasarımlar yapılırken hardal tonları ile salonunuza ağır bir duruş katabilirsiniz. Bir başka örnek verecek olursak açık yeşil doğanın dinginliğini evinize taşırken zümrüt yeşili evinize ihtişamlı bir asalet getirir.  Her rengin her tarza uygun bir tonu vardır. Önemli olan tarzınızı belirlemek ve ona uygun tonları yakalamak.

Birbirinden şık renkli mobilyalar Mobilya Denizi’nde sizleri bekliyor.  Hemen https://mobilyadenizi.com.tr/  adresinin ziyaret edin, tüm ürünlere cebinize en uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın