Mobilyanızda İlham Verici Renkler

2 12

Evlerin tarzını sadece mobilyaların modelleri belirlemez. Tercih edilen renklerin de evinizin tarzını belirlemede önemli bir rolü vardır. Biliyorsunuz ki renklerin insan psikoloji üzerinde etkileri vardır. Evlerimiz vaktimizin en çok geçtiği yerlerdir. Doğru dekorasyon ile evinizde vakit geçirmeyi daha keyifli bir hale getirmek mümkün. Öncelikle kendi tarzınızı belirlemelisiniz. Tarzınızı belirledikten sonra tarzınıza ve evinize uygun mobilyaları seçerken, renk seçimini de ona göre yapabilirsiniz. Mobilyanızda ilham verici renkler evinizin enerjisini de olumlu etkileyecektir.

Her rengi evinizin her yerinde kullanamazsınız. Seçtiğiniz renge göre, yoğunluk derecesi değişecektir. Mobilyanızda koyu renkleri tercih edecekseniz aksesuarlarınızı açık renk tercih etmeniz denge açısından daha iyi olacaktır. Eğer mobilyanızı açık renk tercih ediyorsanız duvar, aksesuar, perde gibi detayları koyu renk tercih edebilirsiniz.

Mobilya Denizi‘nde renk paletlerinin her türlüsünü görebileceğiniz her tarza uygun mobilya mevcut. Aslında sadece mobilyalar değil duvar renklerinden aklınıza gelen her detayda renklerin uyumlu olması çok önemli.

Renkler Dizaynı Nasıl Etkiler?

WhatsApp Image 2021 12 29 at 11.52.00 3

Renklerin insan psikolojisinde olumlu ve olumsuz birçok etkisi vardır. Renkler odaların görünümünü birçok yönden etkiler. Odanızı geniş, sıcak, samimi, aydınlık göstermenin gücü renklerden geçmektedir.

Renklerin Dekorasyona Etkileri

Mobilyanızda tercih edeceğiniz kırmızı renk evinize enerji ve canlılık katacaktır. Kırmızı rengi siyah ile kullanırsanız klasik, şık ve asil bir görüntü yakalarsınız. Eğer sakin mekanları seviyorsanız kırmızı rengini daha küçük alanlarda, aksesuarlarda kullanabilirsiniz. Eğer duvarda kırmızı rengi kullanmayı tercih ediyorsanız mobilyanızda mutlaka açık kullanmaya özen gösterin. Unutmayın mobilyanızda ilham verici renkler evinizle kombinlendiği zaman güzel durmaktadır.

Yeşil sakinlik verir. Yeşil rengi zıt renklerle kombinlerseniz güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Mobilyanızı yeşil renk tercih ediyorsanız odanın geri kalanında açık renkler tercih etmelisiniz. Renklerle ilgili çok uğraşmak ve düşünmek istemiyorum diyorsanız krem-bej rengini tercih edebilirsiniz. Kurtarıcı bir renk olan krem-beji renkli aksesuarlarla birlikte kullanabilirsiniz.

Ayrıca bej renkte mobilya tercih ederseniz, renkli duvarları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Birbirinden şık ve konforlu mobilyalar için Mobilya Denizi‘ni ziyaret edin.

picco maxi koltuk takimi

Yatak Odasında Renklerin Gücü

Uyuduğunuz, dinlendiğiniz belki de rahatlamak için en çok vakit geçirdiğiniz alanlar yatak odasıdır. Doğru yatak seçimi uyku kaliteniz için çok önemlidir. Doğru renk seçimi de uyku kalitenizi etkilemektedir. Yatak odasında rahatlamak, sakinleşmek için mavi, sarı, turuncu, pembe, krem ve beyaz tercih edebilirsiniz. Eğer büyük bir yatak odanız varsa ve koyu renk seviyorsanız elbette koyu renk kullanabilirsiniz ancak küçük bir yatak odanız varsa açık renk kullanmak mantıklı olacaktır. Çünkü açık renk kullanımı alanları olduğundan daha büyük gösterir. Bu nedenle eşya tercihinden önce odalarınızın boyutlarını da dikkate almak  çok önemli.

Renk seçimi konusunda dikkat edebileceğiniz detayları sizin için yazdık. Dönem dönem farklı renkler, farklı mobilyalar moda olmaktadır. Dönemin modasını da dikkate alıp kendi zevklerinize göre tercih yapmanız en güzeli olacaktır. Kısa vadede anlık kararlarla yapılan alışverişler güzel gelse de uzun vadede bu durumdan hoşlanmayabilirsiniz. Sevdiğiniz, uzun süre kullanabileceğiniz renkleri tercih etmeniz uzun vadeli kullanımlar için daha uygun olacaktır.

Yatak odasında tercih ettiğiniz renkler uykuya dalış sürecini etkilemektedir. Mor ve kırmızı renkleri insan nabzını hızlandırdığı için uykuya dalma sürelerini uzatır. Gri, kahverengi ve siyah gibi koyu renk tonları da yatak odanızda kasvet yaratır. Özellikle küçük bir yatak odanız varsa koyu renkleri tercih etmemelisiniz.

Siz de sevdiğiniz renklerle stil sahibi bir ev oluşturmak için ister mağazamıza gelin isterseniz de  https://mobilyadenizi.com.tr/ adresini ziyaret edin.

 

 

Bir yanıt yazın