Minimalist Ev Dekorasyon Fikirleri

Kapak3

Minimalist Ev Dekorasyon Fikirleri

Son zamanların en popüler yaşam felsefesi minimalizmi duymayan yok. Modadan mobilyaya her alana etki eden minimalizm, özellikle az eşya ve özgürlük tutkunları için vazgeçilmez bir stil oluşturuyor. Bu haftaki blog konumuzda modern-minimalist ev dekorasyonunu konuşacağız. Hem minimal bir tasarım olacak hem de boşmuş hissi oluşturmayacak, kısmen daha yumuşak geçişli modern-minimalist dekorasyon önerileri ile minimal dekorun nasıl yapılacağını örnekler ile işleyeceğiz.

Minimalist ev dekoru

Tavandan zemine tek renk!

 

Minimalist ev dekorasyon fikirleri söz konusu olduğunda göze çarpan ilk şey yaşam alanlarındaki doğal ışık yoğunluğu ve geniş odalardır. Bunun sebebi tavandan zemine tek bir renk ile sağlanan optik illüzyondur. Dingin bir atmosfer sunan minimal dekor pastel renklerin yoğun olarak kullanıldığı bir stildir. Farklı renk kombinasyonları yerine tavandan zemine kadar tek bir renk çizgisi belirleyerek sınırsız bir mekân hazırlayabilirsiniz.

Seçmiş olduğunuz renk beyaz ve tonları ise eviniz daha aydınlık duracaktır yine pastel tonları tercih ettiğiniz taktirde sakin ve huzurlu bir atmosfere sahip olacaksınız. Duvar renginizi belirlerken mobilya renginizi de mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Perdeden koltuk takımınızın ayaklarına kadar sürecek bir renk uyumu ile kusursuz modern-minimal bir dekor hazırlayabilirsiniz. Evinizdeki modern-minimal bir oturma odası tasarlamak isterseniz uzmanlarımızın sizin için seçmiş olduğu Kelly Maxi Koltuk Takımını inceleyebilirsiniz.

 

Minimal ev dokuru için dikkat etmeniz gereken bir başka unsur ise halı seçimidir. Seçmiş olduğunuz halı açık renklerde ve desensiz olmalı. Desenleri çok seviyor iseniz yalnızca ince çizgilerden oluşan mümkün olduğunca sade bir halı seçiminde bulunabilirsiniz.

 

Birçok tablo yerine dikkat çekici tek bir tablo!

 

Minimal dekorasyon ev aksesuar seçiminde sade ama vurgulu tasarımları tercih edin. Duvarınızda birçok tablo kullanımı yerine büyük ve dikkat çekici tek bir tablo kullanabilir veya birçok biblo yerine tek bir heykel seçimi yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey sadeliğin gösterişli durmasını sağlamaktır. Özellikle evinizdeki odak noktasına odaklanarak etkili bir görüntü oluşturabilirsiniz.

 

Alanlarınızı etkili kullanın!

 

Yemek odası ve oturma alanını birlikte kullanmak istediğinizde mutlaka kullanışı ile ön plana çıkan yemek masası seçiminde bulunmalısınız. Koltuklarınız ile uyumlu bir renk ve model seçerek göz yormadan doğal bir akış sağlayın. Evinizde ağırlayabileceğiniz misafir sayısını göz önüne alarak büyük yemek masası takımları yerine daha küçük olanları tercih edin. Örneğin: 4 kişilik veya 6 kişilik modeller gibi.

 

Minimal ev dekoru için uzmanlarımızdan ücretsiz yardım alarak, yaşam alanlarınızı etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın